UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Highlighted
-
Nie dotyczy

UPC a instalacja po skrętce/światłowodzie

Chciałbym korzystać z usług UPC ale niestety pod nowym adresem mam poprowadzoną instalację opartą na skrętce (UTP cat6) i światłowodzenie (SC/APC ?) bez kabla koncentrycznego (a przy gniazdach od dewelopera standardowy router od UPC mi się nie zmieści) i na tym etapie nie mam już możliwości przeciągnąć go.

Czy jestem w stanie sygnał wejściowy z kabla koncentrycznego zamienić jakimś adapterem na skrętkę lub światłowód, przepuścić to do osobnego pomieszczenia (kablami poprowadzonymi w ścianie/suficie) i tam podobnym adapterem wrócić na kabel koncentryczny, żeby podpiąć router to do routera?

Znalazłem w sieci jedynie jakieś adaptery MoCA ale nie mam pojęcia czy by to zadziałało i ceny były zaporowe (~100$ lub nawet sporo więcej) - w tym przypadku znacznie bardziej opłacać będzie mi się po prostu skorzystanie z usług innego dostawcy który dostarczy go standardowo po skrętce/światłowodzenie.

7 ODPOW. 7
Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

Re: UPC a instalacja po skrętce/światłowodzie

A gdzie te "standardowe" gniazdko się znajduje?

Edit: Zdaję sobie sprawę, że zapewne nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś, ale rozwiązanie problemu czasami tkwi w najprostszych rozwiązaniach.

Highlighted
-
Nie dotyczy

Nad drzwiami w mieszkaniu mam skrzynkę teletechniczną, a w niej:
- wejście 1x kabel koncentryczny od ISP
- wejśce 2x kabel koncentryczny telewizja naziemna

- wyjście 2x kabel koncentryczny (do TV)

- wejście 2x RJ45
- wyjście 2x RJ45

- 2x wejście światłowodu i 2x wyjście światłowodu (tu żeby nie spawać nic pociągnąłem sobie patchcord)

Skrzynka ta jest za mała i nie pomieści routera więc odpada. Zaplanowałem miejsce już na router (i ew. jakiś przyszły sprzęt) ale niestety nie poprowadziłem tam kabla koncentrycznego - tylko skrętka i światłowód. Od razu mogę również powiedzieć, że poprowadzenie koncentrykiem tam gdzie gniazda TV to nie jest rozwiązanie bo nie mam tam miejsca przewidzianego na router (i przy okazji zasięg wifi będzie kiepski w drugiej połowie mieszkania).

Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi przede wszystkim o estetykę. Obawiam się, że bez pociągnięcia dodatkowego "koncentryka" bądź wykorzystania gniazda tv się nie obejdzie. Większa skrzynka teletechniczna nie wchodzi w grę?

Highlighted
-
Nie dotyczy

Nitestety nie, wszystko jest już przygotowane i pociągnięte, a zmiana skrzynki teletechnicznej wiązałaby się z utratą gwarancji/rękojmi i i tak wymagałaby sporych nakładów finansowych. Niestety równie dobrze mógłym spróbować ten kabel pociągnąć w ścanie/suficie.

Czyli rozumiem, że nie da rady przepuścić sygnału z koncentryka na UTP/światłowód i z powrotem (ew. aby UPC podłączyło mnie po skrętce/światłowodzenie)?

Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

Z tego co się orientują są różne adaptery utp - koncentryk - utp ale nie mam doświadczenia w tym temacie. Zasadniczą sprawą jest też jak takie urządzenia wpływają na "tłumienie" i inne parametry, które są istotne do poprawnego świadczenia usług UPC

Highlighted
Moderator
166 64 46

Witaj @- ,

@- napisał(a):

Czyli rozumiem, że nie da rady przepuścić sygnału z koncentryka na UTP/światłowód i z powrotem (ew. aby UPC podłączyło mnie po skrętce/światłowodzenie)?

Niestety ale nie stosujemy tego typu rozwiązań w instalacjach abonenckich.

Z dostępnych możliwości, widzę tutaj jedynie - instalacja modemu internetowego w skrzynce teletechnicznej, doprowadzenie kabla koncentrycznego do miejsca docelowego, wykorzystanie kabla koncentrycznego do TV i ewentualne przerzucenie sygnału "skrętką" (dodatkowy router) w inne miejsce, tak aby poprawić zasięg sieci WiFi.

P.S. Rozumiem, że na ten moment na Twoim adresie nie było żadnej wizyty technika UPC, który mógłby to ocenić na miejscu?

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
-
Nie dotyczy

Niestety ConnectBox w skrzynce się zdecydowanie nie zmieści, a z tego co kojarzę innych opcji w ofercie UPC nie ma.

Technik był i niestety jedyne rozwiązanie jak zaoferował to podłączenie routera koło gniazd od TV (gdzie na router za bardzo nie mam miejsca właśnie) i konieczność wymiany jednego z gniazdek bo ponoć to co mam "wycina za dużo".