UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 1 0

Wprowadzenie UPC do mieszkania

Dzień dobry,

Wykonuję obecnie remont mieszkania w którym nigdy nie były podpiete usługi UPC - ale jest taka możliwość w bloku, nie wiem nawet czy został wprowadzony kabel od UPC do mieszkania.

Stąd moje następujące pytania:

1. Czy do mieszkania UPC jest wprowadzane koncentrykiem? (jakiś koncentryk jest przy drzwiach wejsciowych ale poprzedni własciciel nie był w stanie określić co to?)

2. Czy powienienm poprowadzic zarówno kabel koncentryczny jak i skrętkę do miejsca przeznaczonego w projekcie na TV, int? (zdjęcie)

3. Czy kable powinny być poprowadzone z okolic skrzynki elektrycznej czy może gdzieś przy drzwiach?

IMG_20190506_105650.jpg

7 ODPOW. 7
Naukowiec
1155 337 48

Re: Wprowadzenie UPC do mieszkania

1. Zazwyczaj tak, choć są przypadki że UPC stosuje światłowód. 

2. Osobiście gorąco polecam położyć sobie skretkę do każdego pokoju w trakcie remontu. W przypadku problemu z Wifi zawsze będzie bezbolesne rozwiązanie. Ja osobiście wszystkie sprzęty które mają gniazdo eth podpinam kablem. 

3. Tak w ogóle to nie musisz sam robić tej instalacji. Zamów technika od UPC, zapłacisz 50zl i będzie to zrobione tak jak sobie firma życzy. 

Tytan
1996 796 70

@zylxnapisał(a):

3. Tak w ogóle to nie musisz sam robić tej instalacji. Zamów technika od UPC, zapłacisz 50zl i będzie to zrobione tak jak sobie firma życzy. 

Technik za 50 zł rozprowadzi okablowanie po całym mieszkaniu przed podłączeniem usług?

W ogóle za 50 zł poprowadzi okablowanie po całym mieszkaniu?

@Marynarz 

- przewód koncentryczny TRISET 113,

- przewód LAN firmy Bitner, Madex,

- rozprowadzamy przewody na tzw "gwiazdę" (do każdego punktu po 2 przewody koncentryczne i po 2 przewody LAN),

- nie zginamy przewodów pod kątem 45st,

- nie upychamy w narożnikach mieszkania,

- nie łamiemy przewodów w żadnych listwach przypodłogowych.

- jeśli tylko można, przewody prowadzimy w linii prostej,

- jeśli tylko można, unikamy prowadzenia przewodów koncentrycznych, LAN koło przewodów elektrycznych,

- jeśli tylko można, przewody prowadzimy w tzw "peszlach",

- jeśli mają być gdzieś gniazdka (choć ja odradzam, bo to tylko dodatkowe tłumienie i potencjalnie dodatkowe miejsce ewentualnych problemów), to gniazdko musi mieć porty DATA (gniazdka satelitarne się do tego nie nadają).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 1 0

Dziękuję za pomoc - tak jak podejrzewałem rozmowa na forum będzie bardziej owocna aniżeli próba załatwienia sprawy przez infolinię czy jaki kolwiek inny sposób kontaktu.

Highlighted
Moderator
1337 808 538

@KOCUREK1970 napisał(a):

@zylxnapisał(a):

Technik za 50 zł rozprowadzi okablowanie po całym mieszkaniu przed podłączeniem usług?

W ogóle za 50 zł poprowadzi okablowanie po całym mieszkaniu?

Chciałem tylko dopowiedzieć, że przed podłączeniem usług nikt instalacji nie wykona od nas co jest chyba logiczne. Co do drugiego pytania to tak - za 50 zł wykona instalację w całym mieszkaniu nawet jak jest puste i nie ma telewizora (trzeba jednak wcześniej zgłosić ten fakt, aby przekazano to info do firmy podwykonawczej, pracownik bierze w takim przypadku własny telewizor na instalację).

Tytan
Tytan
1855 935 140

@GMateusznapisał(a):
pracownik bierze w takim przypadku własny telewizor na instalację).

i dodam ze jest to Rubin takze nie wzywajcie na daremno monetrow 

---
"Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." - Jerzy Dobrowolski
Tytan
1996 796 70

@GMateusznapisał(a):

Chciałem tylko dopowiedzieć, że przed podłączeniem usług nikt instalacji nie wykona od nas co jest chyba logiczne. Co do drugiego pytania to tak - za 50 zł wykona instalację w całym mieszkaniu nawet jak jest puste i nie ma telewizora (trzeba jednak wcześniej zgłosić ten fakt, aby przekazano to info do firmy podwykonawczej, pracownik bierze w takim przypadku własny telewizor na instalację).

Chyba nie zrozumiałeś Moderatorze mojego pytania

Za 50 zł Wasz fachman rozprowadzi okablowanie tak jak pyta/chce Autor? (bo w takim sensie poddałem to w wątpliwość).

Bo jeśli tak, to nie ma sensu wołać fachowca instalatora (czy robić to samemu), zapłacić za robociznę minimum 500 zł. Lepiej wezwać Waszego fachmana, zapłacić 50 zł i zrezygnować z Waszych usług w 14 dni - usług nie potrzebuję a instalację mam zrobioną za friko 

Wszystko Wasz fachman zrobi w peszlach, wkuje w ścianę, zagipsuje i wyrówna ściany...

Muszę o Was pomysleć przy kolejnym remoncie 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
815 195 10

Nie, monter poprowadzi kable z zapasem i zostawi na podłodze do swobodnego ułożenia samemu.