UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Użytkownik
10 0 0

Zajęty kabel koncentryczny przez UPC

Witam !

Mieszkam w bloku który posiada antene zbiorcza , w moim mieszkaniu w każdym pokoju wychodzi 1 kabel koncentryczny do którego od samego początku miałem podpięty dekoder sat NC+ . Jako że posiadam również w mieszkaniu wyprowadzany światłowód , podpisałem umowę z UPC o internet światłowodowy z myślą że UPC podepnie się pod światłowód który mam w mieszkaniu. I teraz mam problem ponieważ wróciłem z Anglii gdzie mieszkam na stałe i zastałem podpiety internet UPC do kabla koncentrycznego. Jest jakaś możliwość aby UPC zmieniło sposób podłączenia internetu?bo na ten moment płacę abonament za telewizję a nie mogę jej oglądać.

I czemu UPC nie informuje podczas wstępnego wyboru oferty o instalacji poprzez kabel koncentryczny ? 

33 ODPOW. 33
Naukowiec
1213 363 52

Re: Zajęty kabel koncentryczny przez UPC

@Jacek0601 Witaj na społeczności. 

Niestety, ale dałeś się nabrać na marketing UPC. W myśl ich definicji nawet LTE to Internet światłowodowy.

Teoretycznie UPC mogło by wykorzystać światłowód i założyć RFoGa w twoim mieszkaniu, ale to zależy od instalacji jaką posiadają w twoim budynku. Składaj reklamację, uzasadnij swoje racje. Ewentualnie uderzaj do któregoś z moderatorów. Może będą w stanie pomóc. 

Użytkownik
10 0 0

Z tego co wiem światłowód jest poprowadzony bo takie jest prawo ale podobno nie ma w piwnicy bloku multiswitcha dla światłowodu , jest tylko dla kabla koncentrycznego i skrętki. Trochę szkoda mi składać reklamacje ponieważ musiałbym dążyć do rozwiązania umowy jeżeli nic się nie da z tym zrobic , bo nie mam zamiaru montować teraz talerza i ciągnąć do każdego pokoju kable do dekodera a z internetu od UPC jestem zadowolony jeżeli chodzi o szybkość. Czy UPC nie może zastosować jakiegos rozgałęźnika ,żeby rozdzielić koncentryk na 2 wyjścia ?

Zawodowiec
399 154 30

UPC światłowód stosuje tylko do budynku, w samytm lokalu klienta jest zawsze kabel koncetryczny.

Rozgałęzik na pewno odpada, jeśli jest tak jak myślę, czyli pociągnięty tylko 1 kabel koncetryczny do lokalu to tylko 1 operator może świadczyć usługi w 1 momencie.

Jeśli jesteś zadowolony z upc to najprościej dokupić u nich TV i mieć wszystko z 1 kabla

Tytan
920 577 77

Nie ma to jak pisać reklamację która jest na starcie bezzasadna

W przypadku jednego kabla nie masz pola do popisu ale powinna być pewna możliwość która być może udało by się wykorzystać, po więcej informacji zapraszam na PW.

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
10 0 0

Akurat tv od UPC odpada ponieważ w styczniu przedłużyłem umowę z NC+ na kolejne 2 lata. 

Użytkownik
10 0 0

Dzisiaj byłem w pomieszczeniu gospodarczym gdzie skrzynkę ma UPC , w środku skrzynki są 2 multiswitche dla koncentryka i ethernetu . UPC może mnie połączyć bezprośrednio przez kabel ethernet ?

Zawodowiec
399 154 30

Nie, upc świadczy usługi tylko po kablu koncentrycznym, ten biegnie do ich modemu i dopiero do modemu można podpiąć swoje sprzęty kablem ethernet

(wyjątek w Krakowie, ale to nie sieć UPC tylko sieć byłego aster i absolutnie tego nie rozwiają tylko się tego pozbwają)

Naukowiec
1213 363 52

@Pablonapisał(a):

Nie ma to jak pisać reklamację która jest na starcie bezzasadna

Bardzo zastanawiające dla mnie jest to, że jedyne osoby, które od razu wiedzą, nawet bez jej napisania i złożenia, że reklamacja jest bezzasadna, to te powiązane jakoś z UPC. Wielokrotnie tak pisał już inny Tytan UPC, a potem jednak okazywało się, że reklamacja zostawała uwzględniona. W mojej ocenie takie działanie ma jedynie zniechęcić do złożenia reklamacji. Biorąc pod uwagę, że w UPC kierownik działu reklamacji i twórca programu dla Tytanów to jedna i ta sama osoba, nie wygląda to dobrze, przynajmniej w moim odczuciu. 

Tytan
920 577 77

No i tu drogi Sherlock-u wchodzą w gre podstawowe zasady pisania reklamacji oraz to co moze być ich podstawą. Czy w jakimś materiale który otrzymał klient było cokolwiek o tym że jest to FTTH ? Instalacja została odebrana podpisem (tutaj jest brak informacji kiedy jak i gdzie i czy przez OP czy osobę upoważnioną) Ja tu osobiście nie widżę podstawy do tego zeby była zasadna.

Patrzmy na to zdroworozsądkowo.

To jak ty to postrzegasz to Twoja sprawa, ja to widzę tak a nie inaczej.

Oczywiśćie każdy ma prawo składać reklamację i jak autor tematu będzie miał taką chęć to to zrobi, jak by nie było to ma swój własny rozum.

BTW, Rozumiem że stwierdzeniem z poprzedniego postu próbujesz w jakiś sposób coś udowodnić a ja z racji tego że mam "tytan" nad  zdjęciem to nie mogę wyrazić swojej własnej opini ?

hosting
Innowator
12 8 2

Może ktoś w końcu powinien wyjaśnić UPC jaka jest różnica pomiedzy FTTH (które się im wydaje że mają) a FTTB (które mają faktycznie)... i wtedy nie będzie podstaw do marudzenia....

Tytan
920 577 77

Czy UPC twierdzi ze w budownictwie wielorodzinnym posiada FTTH ?

Ja nigdzi3 nie znalazlem takiego materialu.

hosting
Innowator
12 8 2

"Rozpędź się z internetem w technologii światłowodowej od UPC i korzystaj z niego bez limitów wraz z całą rodziną" i nazwy usług Fiber... i gdzie jest napisane wprost że światłowód to tylko do budynku ? bo jakoś tego nie znalazłem ....

Naukowiec
1213 363 52

@Pablo Było by mi bardzo miło gdybyś mnie już więcej nie nazywał detektywem, sherlockiem, zylcem, czy w ogóle zaprzestał wyzywania  mnie

@aDamo UPC sprzedaje Internet światłowodowy nawet w budynkach, które światłowodu nie mają, a są podpięte jedynie koncentrykiem. Wtedy nawet o FTTB nie może być mowy. 

Tytan
920 577 77

Jest mi niesamowicie przykro ze odbierasz to jako obraze Twojen osoby, wychodzi na to ze jestes bardzo delikatnym człowiekiem.

Troche wyjaśnię 

Holmes był genialnym detektywem wykorzystującym do rozwiązywania zagadek kryminalnych metody, jak sam autor określał, dedukcji.

Powyzej wkleilem cytat z charakterystyki postaci ktora jest na wikipedii.

Szukasz ,dopytujesz wiec uznałem ze to pasuje.

Wiec mniej stresu a wiecej luzu, nie kazdy chce Cie obrazic.

hosting