UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

Użytkownik
10 0 0

Re: Zajęty kabel koncentryczny przez UPC

W moim przypadku podczas podłączania oraz podpisania umowy była moja żona która poprostu tylko odebrała instalacje i podpisała umowe żona nawet nie wie który to koncentryk a który światłowód ... Gdybym był podczas instalacji nie było by problemu bo odrazu bym się doczepił do instalacji pod koncentryk. Co najlepsze ofertę UPC zamawiałem u osoby która mieszka w tym samym bloku i nie powiedziała nic na temat tego że podpinają się pod koncentryk :/ Umowę podpisałem pod koniec czerwca.

Rozwiązanie umowy i tak mnie nie ratuje , bo w bloku mam jeszcze Multimedia a oni pewnie też podpinają się pod koncentryk więc chyba będę musiał zawiesić antenę pod NC+ I przeciągnąć kabel

Konto zbanowane
1247 359 57

@Jacek0601 Nie wiem jakie zasady są w twojej wspólnocie mieszkaniowej, ale najczęściej jest tak, że gdy jest instalacja zbiorcza istnieje zakaz wieszania własnych anten czy talerzy.

@Pablo Dziękuję za link . Potrafię być bardzo delikatny jeśli zechcę. W każdym razie, proszę byś więcej mnie tak nie nazywał. Jeśli nie wiesz, nazywanie kogoś sherlockiem może też mieć wydźwięk pejoratywny, choćby w powiedzeniu "No , Sherlock" i jego polskich odpowiednikach

Innowator
18 8 2

@Informatygnapisał(a):

... ale szczerze, czy światłowód czy kabel koncetryczny dla większości nie ma to znaczenia, jak koncentryk jest na małej odległości kilkudziesięciu metrów to w żaden sposób nie ogranicza intenretu który oferuje upc, a do tego zwykle łatwiej go w lokalu położyć ...

Nie mogę się z tym zgodzić. Tak by było jeżeli podczas instalacji byłby ciągnięty nowy koncentryk a nie jak to jest zazwyczaj wykorzystywany ten co już jest i jakoś to będzie... I że łatwiej w lokalu położyć koncentryk niż swiatlowod ? To chyba przejęzyczenie... chyba łatwiej upchnąć za listwę przypodlogową swiatlowod niż kabel koncentryczny, prawda ?

Użytkownik
10 0 0

@zylx  rozmawiałem z administratorem , powiedział że u mnie nie ma problemu aby zamontować antenę .

Rozmawiałem też z elektrykiem od dewelopera i powiedział mi że ten koncentryk i tak mnie nie ratuje bo jak go prawdopodobnie nie rozdzielę , a dekoder od NC+ potrzebuje 2 kable

Dałem się zrobić UPC z tym światłowodem i teraz muszę już to ciągnąć Nie rozumiem tylko dlaczego UPC w takiej sytuacji nie może zamontować multiswitcha dla światłowodu jeżeli w skrzynce UPC jest na to miejsce i jest poprowadzony światłowód do każdego mieszkania. 

Jeszcze mam pytanie czy jeżeli koncentryk wychodzi w każdym pokoju to do każdego jest poprowadzony sygnał od UPC ? 

Konto zbanowane
1247 359 57

@Jacek0601 Do dekodera od NC+ można podpiąć dwa kable koncentryczny by połaczyć go z dwoma konwerterami/gniazdami multiswitcha, ale nie jest to w żaden sposób wymagane. Będzie działało na jednym kablu, tylko nie będziesz mógł jednocześnie nagrywać/oglądać (chyba, że to instalacja UniCable, wtedy na jednym kablu możesz nagrywać nawet kilka kanałów na raz)

@Jacek0601napisał(a):

Dałem się zrobić UPC z tym światłowodem i teraz muszę już to ciągnąć Nie rozumiem tylko dlaczego UPC w takiej sytuacji nie może zamontować multiswitcha dla światłowodu jeżeli w skrzynce UPC jest na to miejsce i jest poprowadzony światłowód do każdego mieszkania. 

Jeszcze mam pytanie czy jeżeli koncentryk wychodzi w każdym pokoju to do każdego jest poprowadzony sygnał od UPC ? 

Dałeś się zrobić, ale to nie znaczy, ze nie możesz walczyć o swoje. Co do kabli do różnych pokoi, to pewnie się zbiegają w skrzynce teletechnicznej, w której również zakończone są światłowody. Jeśli kable są połaczone spliterem to sygnał UPC jest w każdym pokoju. 

Swoją drogą, jeśli masz stosunkowo nowy budynek (od 2013 albo 2014 chyba) to możesz też uderzać do developera. bo zgodnie z rozporządzeniem ministra do każdego lokalu powinny być doprowadzone dwa kable koncentryczne, dwie skrętki i dwa światłowody jednomodowe.  

Użytkownik
10 0 0

@zylx Ja mogę walczyć z UPC tylko pytanie co ja mogę w tej sytuacji ugrać ? 

Gdzie mogę znaleźć opis tego rozporządzenia ? 

Użytkownik
10 0 0

Postanowiłem jeszcze sprawdzić czy na każdym z kabli jest sygnal UPC i okazuje się że modem łapie sygnał tylko na 1 kablu z 3. Ja w salonie mam 2 koncentryki (do 1 podpięty modem UPC)ale elektryk od początku mi mówił że mam tam 2 kable ponieważ nie chciałem mieć żadnych kabli w sypialni (co jest prawdą) a oni muszą wypuścić tyle kabli ile jest pokoi bo tak nakazuje prawo ... Czy on czasem nie wprowadził mnie w błąd ?

Konto zbanowane
1247 359 57

@Jacek0601 Posprawdzaj to dobrze. Jeszcze nie widziałem mieszkania oddanego po 2014 roku co by miało pociagnięty tylko jeden koncentryk, bo to niezgodne z prawem. Tutaj rozporządzenie:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150001422/O/D20151422.pdf

Tytan
998 587 81

^ Są pewne wyjątki od tego co napisał ten kolega powyżej.

Poczytaj ten artykuł a będziesz wiedział co powinno znajdować się u Ciebie w puszce abonenckiej

http://rozporzadzeniebudynkowe.pl/artykuly/piec-kabli-do-kazdego-mieszkania/

To sie tyczy budynków których projekt został zatwierdzony po 22.02.2013. Jeżeli projekt był wcześniej a budowa np dopiero w 2015 to budynek nie musi spełniać tych wymagań.

--------------------------------------------------------

Nie ma prawa które reguluje ile musi być rozprowadzeń ze skrzynki abonenckiej na mieszkanie.

Przyjmuje się że w mieszkaniu 2 pokojowym jest to jeden punkt dla przewodów miedzianych,

w 4 pokojowych są to 2 punkty. Jest to jedynie dobra praktyka i nie powinno być to przedmniotem sporu.

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
10 0 0

Blok został oddany w 2018 .

Ja sobie to wszystko posprawdzam i będę dzwonił do faceta który oddawał mi mieszkanie , jak to wkonxu jest z tymi kablami.

Na ten moment wielkie dzięki za poświęcenie czasu dla mojego problemu i za pomoc

Jestem tu niedługo ale naprawdę super forum !

Jak dojdę do rozwiązania opiszę co i jak może komuś się przyda w przyszłości 

Tytan
1439 822 568

@Jacek0601 ja po Twoim opisie sytuacji wnioskuję, że deweloper wykonał to jak trzeba (chyba, że źle zrozumiałem Twoje słowa). Miałem ostatnio podobny przypadek do Twojego gdzie usługi nasze były świadczone już na istniejącej instalacji kablowej w lokalu, przyszło NC+ i podłączyło się do tej samej instalacji. Nic nie działało tak jak powinno. Skończyło się wypowiedzeniem umowy u jednego z dostawców.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
1247 359 57

U mnie w biurze było podobnie, z tym, że UPC podłaczyło się bez słowa w kabel którym szło DVB-T. Jak zostało to zauważone, technik tylko powiedział, ze przecież te same kanały są niekodowane w UPC i można oglądać. Później się okazało, ze jednak nie można :p Ale przynajmniej został drugi kabel z sygnałem z Sat. 

Użytkownik
10 0 0

@GMateusz  też mi się wydaje że deweloper zrobił wszystko jak należy. 

W linku który podał @Pablo  jest pokazane zdjęcie kabla 5w1 , który posiada 2 koncentryki i taki sam kabel 5w1 mam w salonie . Screenshot_20190808-124905.png

Więc błąd mnie wprowadził elektryk który pracuje u dewelopera bo on powiedział że wszystkie koncentryki pracują pod UPC:/

Tytan
2156 820 71

@Jacek0601 

Pytanie jak masz te przewody koncentryczne rozprowadzone - na gwiazdę (prawidłowo) czy szeregowo (jak robi większość elektryków, bo przecież kabel to kabel i podłączają koncentryk jak przewód prądowy od gniazdka do gniazdka).

Najczęściej przewody koncentryczne podczas budowy prowadzą elektrycy przy okazji prowadzenia przewodów elektrycznych - rzadko który elektryk wie, jak układać przewody koncentryczne, jak je prowadzić i czego nie wolno z nimi robić.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
1439 822 568

@KOCUREK1970 na szczęście w związku ze w/w ustawą i podnoszeniem jakby nie patrzeć, standardu czy jakości nowych mieszkań, deweloperzy coraz częściej zlecają te prace fachowcom, a nie "Januszom".

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.