UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja umowa z UPC

ROZWIĄZANE
Inspirator
5 2 0

Zmiana oryginalnego gniazdka tv data

W zwiazku z remontem planuje zmiane oryginalnego gnazdka na nowe podtynkowe. Mam pytanie co do parametrow. W oryginalnym gniazdku jest takie cos :

IMG_20190310_170034.jpg

Chcialbym zastąpić to takim gniazdkiem:

https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/786/625/7116,DAD1-01-11.html#product

Parametry jednak sa minimalnie rozne. 

Czy bedzie to mialo wplyw na internet i tv, ewentualnie na jakies zakłócenia? 

9 ODPOW. 9
Nauczyciel
517 377 46

Re: Zmiana oryginalnego gniazdka tv data

Jeżeli do tego gniazda bedzie podłączony tylko dekoder albo tylko modem to jest ok. Natomiast nie nadaje sie do konfiguracji w której bedziesz chciał podlaczyc dekoder oraz modem jednoczesnie poniewaz tylko na gnizdzie data jest aktywny kanał zwrotny

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
5 2 0

Dzis jest tylko internet ale moze kiedys dojdzie tv. Wniosek z tego, ze rozsadniejszym rozwiazaniem bedzie zostawic ta zwrotnice w puszcze a krotkimi przewodami polaczyc z ta wersja gniazdka https://www.kontakt-simon.com.pl/pl/Katalog/786/1294/12167,DASF2-01-11.html#product

Nauczyciel
517 377 46

W teorii tak a w praktyce to widze problem w upchnieciu wszystkiego w standardowej puszce koncentryki nie lubia jak sie je mocno zagina

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
5 2 0

Tez o tym pomyslalem. Beda dwa rzedy puszek. Na dole planuje puszke z zaslepka, w ktorej bedzie dochodzil kabel z upc, dalej wyjda ów dwa kable do puszki wyzej, gdzie juz bedzie podwojne gniazdko "F". Po zdjeciu zaslepki w puszce dolnej bedzie dostep do tej zwrotnicy (w razie jakiejs "draki").

Dzieki za szybka odpowiedz, pozdro. 

Nauczyciel
517 377 46

Dodam od siebie tyle ze ta twoja zwrotnice zastapil bym rozgaleznikiem teleste 3dss2

hosting
Inspirator
5 2 0

@Pablonapisał(a):

Dodam od siebie tyle ze ta twoja zwrotnice zastapil bym rozgaleznikiem teleste 3dss2

Jakie bylyby ztego korzysci? 

Nauczyciel
517 377 46

Twoja zwrotnica tnie częstotliwości na jednym wyjściu a teleste nie. Poza ttm teleste jest to bardzo dobry rozgaleznik no i obecnie upc stosuje go w swojej sieci

hosting
Inspirator
5 2 0

Wyprobuje, cena niewielka - jeszcze raz dzieki za rady. 

Ekspert
79 13 0

Obecna zwrotnica ma pełną izolację galwaniczną, zabezpieczenie "modem safe" i bardzo dobrą separację miedzy wyjściami. Będzie na niej działać telewizja cyfrowa (bez usług wymagających kanału zwrotnego).

Jeśli już koniecznie chcesz wymieniać to na coś lepszego np. Technetix TRIS-2002FIN (izolacja galwaniczna, 2xDATA, modem safe, cpd safe, ingress safe). Technetix ma też w ofercie gniazda podtynkowe o bardzo dobrych parametrach. Szukaj w serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych za niewielką cenę można dostać nowe.

Montowane przez UPC Teleste po prostu są tańsze i to ich główna zaleta. Dlatego nie posiadają zabezpieczeń wymienionych wyżej.