UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje UPC

Wykładowca
754 175 32

Dwa formaty adresów w systemie, brak możliwości zamówienia usług przez moje UPC!

Chciałem pomóc babci podpisać nowe zobowiazanie z UPC korzystając z oferty przedstawionej w "Moim UPC". Niestety w wystemie jest błąd który uniemożliwa złożenie zamówienia. 

Problem dotyczy adresów osiedlowych, gdzie zamiast ulicy jest osiedle. Poles adres instalacji w moim UPC podaje wartość: Kazimierzoszkie XX XX

Po kliknięciu w moim UPC przyisku zamów zostaje się przekierowanym na stronę zamóeinia a dane zostają automatycznie uzupełnione danymi z mojego UPC. Niestety adresy w moim UPC nie posiadają dopisku osiedle, przez co są nierozpoznane przez system do składania zamówień:

4ql8Zna

Po kliknięciu w pole ulica system od razu podpowiada "Kazimierzowskie osiedle" i komunikat o braku możliwośći zainstalowania usług znika:

MjEpzG6

Jednak ciagle nie można złożyć zamówiania gdyż system w następnym kroku twierdzi, iż podany adres nie jest nasz:

nxHan7l

Problem nie dotyczy tego jednego adresu. Sprawdziłem również na soim koncie (również adres z dopiskiem osiedle) i jest dokładnie tak samo. Poprosiłem również sąsiadów by zobaczyli jak jest u nich i efekt jest dokładnie taki sam: W moim UPC maja adres bez dopisku osiedle, a system zamawiania wymaga adresu w formacie z takim suffixem. W efekcie nie da się złożyć zamówienia. 

8 ODPOW. 8
Moderator
932 600 151

Re: Dwa formaty adresów w systemie, brak możliwości zamówienia usług przez moje UPC!

@zylx wyjaśniam właśnie tą sprawę i potrzebuję dodatkowych informacji. Wysłałem PW.

Moderator
932 600 151

Re: Dwa formaty adresów w systemie, brak możliwości zamówienia usług przez moje UPC!

Udało mi się odtworzyć opisaną przez Ciebie sytuację, która jest nietypowa i raczej nigdy nikt jeszcze tego nie zauważył. Zobaczymy czy uda się to poprawić. Dzięki za przesłane dane.

Wykładowca
754 175 32

Dobrze wiedzieć. Ktoś pewnie zauważył, ale jak nie udało się online to zadzwonił na infolinię i w ten sposób zamowił usługi. Mało kto jest na tyle dociekliwy by w takiej sytuacji zgłosić, że coś jest nie tak z formularzem. Oba osiedla na których udało mi się potwierdzić występowanie problemu to co najmniej kilka tysięcy klientów UPC. 

Wykładowca
754 175 32

Minęły prawie 2 miesiące, @GMateusz, jak wygląda sprawa?

Menedżer Społeczności
232 306 77

@zylx Serdeczna prośba o jeszcze chwilę cierpliwości - weryfikujemy temat i wrócimy do Ciebie z info.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Wykładowca
754 175 32

@Kamil, Ok, w takim razie czekam na info. Pozdrawiam!

PS: Szkoda, że posty kolegów poniżej wyleciały. Może przynajmniej była by jakaś motywacja, by udowodnić im, że się mylą!

Menedżer Społeczności
232 306 77

@zylx Posty kolegów wyleciały bo były nie na temat. Tego typu motywacja nie jest potrzebna.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Highlighted
Moderator
932 600 151

@zylx sprawa wygląda tak, że formularz zamówienia pobiera dane z innej bazy danych, która nie współgra z bazą danych, na podstawie której weryfikowany jest adres w portalu Moje UPC. Konieczne jest ujednolicenie formatu wprowadzania danych dla adresów oraz konsolidacja tych danych w naszych bazach danych. Mówiąc wprost są rozbieżności pomiędzy formatem wprowadzania danych na stronie www, a naszymi wewnętrznymi bazami danych, na których są oparte aplikacje i systemy w firmie. 

Usunięcie tego "mankamentu" to ogromne nakłady finansowe, czasowe i wysoki poziom skomplikowania całego procesu. Na tą chwilę szansy na poprawę nie widzę, tym bardziej, że skala problemu nie istnieje - Twoje zgłoszenie jest pierwsze i jedyne w tym temacie. Niemniej jednak dzięki za zgłoszenie trafiło do odpowiednich osób i będziemy o Tym pamiętać.