UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O Społeczności

Nauczyciel
664 157 24

Nowe zasady społeczności - prośba o wyjaśnienie wątpliwości.

Hej, przeczytałem nowe zasady społeczności i mam kilka pytań, na które odpowiedź pomoże uniknąć nieporozumień w przyszłości, a moderatorów może zaoszczędzić sporo pracy:

1. Czy można linkować do materiałów na forum.mediaswiat.pl? W zasadach nigdzie nie ma o tym informacji, a w przeszłości takie posty były przez moderatorów kasowane.

2. Czy można dyskutować o cenach, ofertach, promocjach etc. Czy .można się dzielić wrażeniami na temat negocjacji z UPC?

3. Czy można linkować do materiałów i plików znajdujących się na serwerach UPC, np. OWU, regulaminu świadczenia usług, regulaminów poszczególnych promocji, zamieszczać linki do zamawiania w UPC usług.

4. Czy można zamieszczać wyniki testów, recenzje sprzętu, poradniki. Czy można zamieszczać informacje techniczne na temat luk w sofcie sprzętów dostarczanych przez UPC?

8 ODPOWIEDZI
Menedżer Społeczności
239 303 81

Re: Nowe zasady społeczności - prośba o wyjaśnienie wątpliwości.

Hej @zylx

Ad1. Linki do forum, które wskazałeś, w dobitnej większości przypadków kierują do hejtu czy wskazują na to jak obejść mechanizmy zakupu usług. Takie materiały nie mają tutaj wstępu, co jest zgodne z Zasadami. Zauważ, że kierowanie do forów, które są rzeczowe, które mogą zawierać wskazówki czy jakąkolwiek inną wartość dla naszych Klientów są dostępne w naszej Społeczności. Dodam, że cross-postowanie też jest niezgodne z zasadami Netykiety.

Ad2. Tak, o ile będzie to zgodne z Zasadami. Doprecyzowując: nie jesteśmy doskonali, nikt nie jest. Chętnie przeczytamy krytyczne uwagi, które pomogą nam być lepszymi, ale nie mylmy tego proszę z hejtem dla hejtu czy trollingiem.

Ad3. Tak, o ile będzie to zgodne z Zasadami. Jeśli pytasz o to czy można wstawiać linki do zamawiania usług w UPC, które zawierają jakiekolwiek obejście walidacji - nie można. Gramy fair.

Ad4. Oczywiście, że tak. Po to uruchamialiśmy testy oprogramowania, testy PLC i inne testy 

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Nauczyciel
664 157 24

Dzięki za odpowiedź @Kamil, mogę jednak prosić o doprecyzowanie, bo ciagle nie wszystko jest dla mnie jasne:

Ad1: Zakazane jest linkowanie do wszystkich materiałów na forum mediaswiat, czy tylko takich które zawierają hejt? Co np z arkuszem @Morthena, który zawiera same rzeczowe informacje i zero hejtu ()?

EDIT: Skasowany link. Łamanie Zasad Społeczności, punkt 12.  by @Kamil 

Ad3: Co znaczy obejście walidacji? Może prosiciej będzie na przykładach. Czy taki link do zamawiania usług narusza Zasady Społeczności i jest obejsciem walidacji: ? A link do tego regulaminu znajdującego się na serwerze UPC: https://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_twoj_happy_home_xii_2018-3.pdf jest ok?

A4: bardzo się cieszę, oby takich testów było jak najwięcej, bo ostatnio coś cisza w temacie. 

EDIT: Skasowany link. Łamanie Zasad Społeczności, punkt 12.  by @Kamil 

Profesor
1514 407 78

Ad 1. Serio? Linkujesz do arkuszu Morthena zawierającego ukryte, uznaniowe promocje niedostępne na stronie UPC i dziwisz się, że link jest Tobie kasowany?

Ad 3. Pierwszy link to był link do złożonego zamówienia, a drugi link jest do regulaminu promocji która jest na stronie UPC

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
664 157 24

@MrPepka, Nie dziwię się, tylko pytam czy coś jest dozwolone, czy nie. By mieć jasność i zaoszczędzić kłopotu sobie i moderatorom. Forum należy do UPC, mogą zakazać linkowania czegokolwiek, czy mówienia o czymkolwiek,  ja tylko jako użytkownik oczekuję by była jasność w tym temacie, bo do tej pory raz takie treści były zostawiane, innym razem kasowane, a wszystko zależało od humoru moderatora. Nie mam problemu z dostosowaniem się do zasad, czy nawet spełnieniem próśb moderacji. 

Link do zamówienia HBO dostałem na czacie UPC, nie wiedziałem, że nie mogę go przekazać dalej. @Kamil mógłbyś mi wytłumaczyć, który punkt regulaminu świadczenia usług łamie linkowanie do arkusza Morthena czy link do zamawiania HBO? W innych częściach Internetu wielokrotnie przesłałem komuś ten link, nie zdając sobie sprawy, że mogę łamać regulamin świadczenia usług UPC, a tego chciałbym bardzo uniknąć by nie narobić sobie kłopotu. Jest to dla mnie o tyle istotne, że mam dużo większy projekt związany z promocjami na usługi RTV (głównie UPC, ale nie tylko), ale oczywiście nie chciał bym zrobić niczego niezgodnego z regulaminem. 

Specjalista
42 6 0

Mój wcześniejszy post skasowany i nadal nie wiem, dlaczego usunięto mi kiedyś linki do forum mediaswiat.pl, nie było tam hejtu, czy innych niewłaściwych treści przecież. Dotyczyły wyników testów odnośnie PUMA6 i zostały umieszczone w temacie traktującym właśnie o tym.

Czy każdą niewygodną wypowiedź będziecie usuwać zamiast odnieść się? Przecież padła deklaracja wyżej:  "Chętnie przeczytamy krytyczne uwagi" więc czemu kasujecie, kiedy się pojawią?

Gdyby w regulaminie był zapis, że nie wolno linkować do forum.mediaswiat.pl wszystko byłoby oczywiste, ale takiego zapisu nie ma.

Nauczyciel
664 157 24

@zuzia, Mi kasowali nawet posty, w których informowałem użytkowników o zapisach ich własnych regulaminów, np o 30 dniowym terminie na odstąpienie od usług.

@Kamil, Uzyskam odpowiedź na moje pytanie? Przeczytałem cały regulamin świadczenia usług UPC i nie znajduję tam nic, co czyniło by arkusz Morthena czy link do zamówienia HBO (który dostałem na czacie UPC) jego naruszeniem. 

Moderator
832 545 140

@Kamil obecnie ma wolne. Jak wróci i znajdzie czas to z pewnością odpowie.

@zylx od dłuższego czasu stąpasz po cienkim lodzie, a Twoje zachowanie niejednokrotnie naruszało Zasady Społeczności UPC. Odpocznij sobie tydzień od pisania na forum. Ban minie, wrócisz to i może gotowa odpowiedź będzie już czekała. I nie pisz do mnie na priv dlaczego dostajesz bana, bo nie będę się Tobie tłumaczył i wskazywał gdzie i kiedy dokładnie zasady zostały naruszone. Masz zastrzeżenia co do mojej decyzji to napisz do Menedżera Społeczności UPC.

@ogromny ostatnie ostrzeżenie. Następny spam/offtopic skończy się banem.

Temat zostawiam otwarty, ale proponuję wypowiadać się z rozwagą.

Nauczyciel
664 157 24

@GMateusznapisał(a):

[...]Ban minie, wrócisz to i może gotowa odpowiedź będzie już czekała.[...]

Tydzień bana minął, potem kolejny, a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Tylko ktoś, z niewiadomych mi przyczyn, oznaczył temat jako rozwiązany.

@Kamil@GMateusz, Czy uprzejmie mogę prosić o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania? Ewentualnie, czy bylibyście tak uprzejmi i podali chociaż w jakim terminie tej odpowiedzi udzielicie? Ja jestem cierpliwy, mogę poczekać