UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O Społeczności

Wykładowca
754 175 32

Nowe zasady społeczności - prośba o wyjaśnienie wątpliwości.

Hej, przeczytałem nowe zasady społeczności i mam kilka pytań, na które odpowiedź pomoże uniknąć nieporozumień w przyszłości, a moderatorów może zaoszczędzić sporo pracy:

1. Czy można linkować do materiałów na forum.mediaswiat.pl? W zasadach nigdzie nie ma o tym informacji, a w przeszłości takie posty były przez moderatorów kasowane.

2. Czy można dyskutować o cenach, ofertach, promocjach etc. Czy .można się dzielić wrażeniami na temat negocjacji z UPC?

3. Czy można linkować do materiałów i plików znajdujących się na serwerach UPC, np. OWU, regulaminu świadczenia usług, regulaminów poszczególnych promocji, zamieszczać linki do zamawiania w UPC usług.

4. Czy można zamieszczać wyniki testów, recenzje sprzętu, poradniki. Czy można zamieszczać informacje techniczne na temat luk w sofcie sprzętów dostarczanych przez UPC?

10 ODPOW. 10
Menedżer Społeczności
232 306 77

Re: Nowe zasady społeczności - prośba o wyjaśnienie wątpliwości.

Hej @zylx

Ad1. Linki do forum, które wskazałeś, w dobitnej większości przypadków kierują do hejtu czy wskazują na to jak obejść mechanizmy zakupu usług. Takie materiały nie mają tutaj wstępu, co jest zgodne z Zasadami. Zauważ, że kierowanie do forów, które są rzeczowe, które mogą zawierać wskazówki czy jakąkolwiek inną wartość dla naszych Klientów są dostępne w naszej Społeczności. Dodam, że cross-postowanie też jest niezgodne z zasadami Netykiety.

Ad2. Tak, o ile będzie to zgodne z Zasadami. Doprecyzowując: nie jesteśmy doskonali, nikt nie jest. Chętnie przeczytamy krytyczne uwagi, które pomogą nam być lepszymi, ale nie mylmy tego proszę z hejtem dla hejtu czy trollingiem.

Ad3. Tak, o ile będzie to zgodne z Zasadami. Jeśli pytasz o to czy można wstawiać linki do zamawiania usług w UPC, które zawierają jakiekolwiek obejście walidacji - nie można. Gramy fair.

Ad4. Oczywiście, że tak. Po to uruchamialiśmy testy oprogramowania, testy PLC i inne testy 

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Wykładowca
754 175 32

Dzięki za odpowiedź @Kamil, mogę jednak prosić o doprecyzowanie, bo ciagle nie wszystko jest dla mnie jasne:

Ad1: Zakazane jest linkowanie do wszystkich materiałów na forum mediaswiat, czy tylko takich które zawierają hejt? Co np z arkuszem @Morthena, który zawiera same rzeczowe informacje i zero hejtu ()?

EDIT: Skasowany link. Łamanie Zasad Społeczności, punkt 12.  by @Kamil 

Ad3: Co znaczy obejście walidacji? Może prosiciej będzie na przykładach. Czy taki link do zamawiania usług narusza Zasady Społeczności i jest obejsciem walidacji: ? A link do tego regulaminu znajdującego się na serwerze UPC: https://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_twoj_happy_home_xii_2018-3.pdf jest ok?

A4: bardzo się cieszę, oby takich testów było jak najwięcej, bo ostatnio coś cisza w temacie. 

EDIT: Skasowany link. Łamanie Zasad Społeczności, punkt 12.  by @Kamil 

Profesor
1621 418 83

Ad 1. Serio? Linkujesz do arkuszu Morthena zawierającego ukryte, uznaniowe promocje niedostępne na stronie UPC i dziwisz się, że link jest Tobie kasowany?

Ad 3. Pierwszy link to był link do złożonego zamówienia, a drugi link jest do regulaminu promocji która jest na stronie UPC

https://zanimnapiszesz.info
Wykładowca
754 175 32

@MrPepka, Nie dziwię się, tylko pytam czy coś jest dozwolone, czy nie. By mieć jasność i zaoszczędzić kłopotu sobie i moderatorom. Forum należy do UPC, mogą zakazać linkowania czegokolwiek, czy mówienia o czymkolwiek,  ja tylko jako użytkownik oczekuję by była jasność w tym temacie, bo do tej pory raz takie treści były zostawiane, innym razem kasowane, a wszystko zależało od humoru moderatora. Nie mam problemu z dostosowaniem się do zasad, czy nawet spełnieniem próśb moderacji. 

Link do zamówienia HBO dostałem na czacie UPC, nie wiedziałem, że nie mogę go przekazać dalej. @Kamil mógłbyś mi wytłumaczyć, który punkt regulaminu świadczenia usług łamie linkowanie do arkusza Morthena czy link do zamawiania HBO? W innych częściach Internetu wielokrotnie przesłałem komuś ten link, nie zdając sobie sprawy, że mogę łamać regulamin świadczenia usług UPC, a tego chciałbym bardzo uniknąć by nie narobić sobie kłopotu. Jest to dla mnie o tyle istotne, że mam dużo większy projekt związany z promocjami na usługi RTV (głównie UPC, ale nie tylko), ale oczywiście nie chciał bym zrobić niczego niezgodnego z regulaminem. 

Ekspert
81 13 0

Mój wcześniejszy post skasowany i nadal nie wiem, dlaczego usunięto mi kiedyś linki do forum mediaswiat.pl, nie było tam hejtu, czy innych niewłaściwych treści przecież. Dotyczyły wyników testów odnośnie PUMA6 i zostały umieszczone w temacie traktującym właśnie o tym.

Czy każdą niewygodną wypowiedź będziecie usuwać zamiast odnieść się? Przecież padła deklaracja wyżej:  "Chętnie przeczytamy krytyczne uwagi" więc czemu kasujecie, kiedy się pojawią?

Gdyby w regulaminie był zapis, że nie wolno linkować do forum.mediaswiat.pl wszystko byłoby oczywiste, ale takiego zapisu nie ma.

Wykładowca
754 175 32

@zuzia, Mi kasowali nawet posty, w których informowałem użytkowników o zapisach ich własnych regulaminów, np o 30 dniowym terminie na odstąpienie od usług.

@Kamil, Uzyskam odpowiedź na moje pytanie? Przeczytałem cały regulamin świadczenia usług UPC i nie znajduję tam nic, co czyniło by arkusz Morthena czy link do zamówienia HBO (który dostałem na czacie UPC) jego naruszeniem. 

Moderator
947 608 154

@Kamil obecnie ma wolne. Jak wróci i znajdzie czas to z pewnością odpowie.

@zylx od dłuższego czasu stąpasz po cienkim lodzie, a Twoje zachowanie niejednokrotnie naruszało Zasady Społeczności UPC. Odpocznij sobie tydzień od pisania na forum. Ban minie, wrócisz to i może gotowa odpowiedź będzie już czekała. I nie pisz do mnie na priv dlaczego dostajesz bana, bo nie będę się Tobie tłumaczył i wskazywał gdzie i kiedy dokładnie zasady zostały naruszone. Masz zastrzeżenia co do mojej decyzji to napisz do Menedżera Społeczności UPC.

@ogromny ostatnie ostrzeżenie. Następny spam/offtopic skończy się banem.

Temat zostawiam otwarty, ale proponuję wypowiadać się z rozwagą.

Wykładowca
754 175 32

@GMateusznapisał(a):

[...]Ban minie, wrócisz to i może gotowa odpowiedź będzie już czekała.[...]

Tydzień bana minął, potem kolejny, a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Tylko ktoś, z niewiadomych mi przyczyn, oznaczył temat jako rozwiązany.

@Kamil@GMateusz, Czy uprzejmie mogę prosić o udzielenie odpowiedzi na zadane pytania? Ewentualnie, czy bylibyście tak uprzejmi i podali chociaż w jakim terminie tej odpowiedzi udzielicie? Ja jestem cierpliwy, mogę poczekać

Nauczyciel
452 87 3

I ja dorzucę swoje 3 grosze..

Przekręcanie nazwy użytkownika jest kolejny raz " tolerowane" przez moderatora.

Wydźwięk celowości wypowiedzi jest oczywisty.

Temat archiwizacji nagrań.

To nie pierwsza sytuacja.

Takie moje spostrzeżenie.

...................................................................................................................................................
C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Moderator
35 22 10

@Szeptacz  @JANINAWRO. @ogromny 

Jasne, przyjmuje do wiadomości. Ja osobiście nie zwróciłem na to uwagi, nie wiem jak inni moderatorzy, natomiast możliwe że było to potraktowane jako literówka. Jeśli zauważę, że pojawiają się jakieś złośliwości między użytkownikami  to staram się reagować.