UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O Społeczności

ROZWIĄZANE
Profesor
1526 606 62

Re: Oszczędź 5 zl miesiecznie na abonamencie

@zuzianapisał(a):

Nie mogę się nadziwić, że ktoś tak lekko podaje dane do logowania, gdzie są dane osobowe. Ryzyko jest za zawsze. Morele nie miało mojego PESEL, bo nie korzystałam z kredytów, ale niektórzy podawali. Ponad 2 mln rekordów zawierających dane użytkowników znalazło się w rękach złych ludzi. Podobne historie cały czas się zdarzają więc im mniej się podaje się danych serwisom, tym lepiej.

Najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek - ile to razy mówili by uważać "na dziadka","na policjanta" itd - a ludzie nadal kasę bandytom przekazują.

Jeśli ktokolwiek wierzy w jakieś info SMS, jakiś przekazy na email, otwiera to co w mailu albo link z SMS a nie sprawdza tego u źródła czyli w sklepie, banku - to dla mnie jest skrajnie nieodpowiedzialny i sam pozwala siebie okraść.

Dowód osobisty można wyrobić sobie nowy i po takim wycieku danych kredytowych winno się to zrobić z automatu.

Poza tym, każdy z nas ma konto bankowe, to bierzemy kredyt w swoim banku na swoje konto a nie w obcym sklepie dajemy im wszelkie dane i załatwiamy to przez obcy sklep gdzie w dodatku taki kredyt jest często droższy niż w banku macierzystym.

Można też płacić kartą kredytową (wiele kart debetowych jest traktowanych jak karta kredytowa) i wtedy każdy zakup jest ubezpieczony i w razie problemów reklamacja i bank zwraca 100% zapłaty kartą.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
1058 639 176

Swoje konto na allegro zakładałem z 10 lat temu albo lepiej, wtedy pełna weryfikacja konta trwała około 2 tygodni - trzeba było podać jednorazowy kod wysłany listem na adres zamieszkania. 

Dzisiaj zakładałem konto na allegro jednemu z członków mojej rodziny. Konto założone i w pełni autoryzowane w 5 minut. Przekierowanie z allegro do partnera bluemedia, następnie do banku, logowanie pełnymi danymi do bankowości, przelew weryfikacyjny na 1,01 zł, autoryzacja dwuetapowa, wylogowanie z banku, powrót do bluemedia i na końcu do allegro. 

@zuzia napisał(a):

(...) Baczniej przygładam się regulaminom, zwłaszcza, że niedawno dostałam maila ze znanego sklepu Morele, że moje dane im wykradziono (i wielu innych osób). A loginu i hasła do MOJE UPC nie podałabym żadnej firmie trzeciej.

@zuzia nie powinienem logować się do swojego banku i podawać danych w celu autoryzacji konta idąc takim rozumowania? Okej allegro to znana i wiarygodna marka, bluemedia jak ktoś zna się chociaż trochę, też jest ok. A co mówili ludzie 2-3 lata temu o morele.net? 

Podsumuję to tak: nie popadajmy w paranoję.

Zawodowiec
219 64 6

Ja nie podaję na tacy firmom trzecim danych do logowania do banków, czy do EBOK typu MOJE UPC dla rzekomej wygody.

Ostrożność to nie paranoja, a minimalizacja ryzyka.  Kradzieże baz danych zdarzają się wszędzie, banki, operatorzy też nie raz padali ofiarą takiego procederu. Nadmierne zaufanie, bo "znana, wiarygodna marka" jest zbyt daleko posunięte moim zdaniem. Lepsza zasada to ograniczone zaufanie, jak na drodze.

GDA
Pan Abonent ;-)
1424 660 114

@zuzia szanuje

ja jednak wole sobie ulatwiac zycie i nie dosyc ze nie musze pamietac o oplatach to jeszcze mam z tego czysty zysk 

mysle ze na tym.powinnismy zakończyć ta wymiane zdan bo ani ty mnie nie przekonasz do tak konserwatywnego stanowiska ani ja cie nie przekonam do mojejgo zdania

milej niedzieli

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Profesor
1526 606 62

@zuzianapisał(a):

Ostrożność to nie paranoja, a minimalizacja ryzyka.  Kradzieże baz danych zdarzają się wszędzie, banki, operatorzy też nie raz padali ofiarą takiego procederu. Nadmierne zaufanie, bo "znana, wiarygodna marka" jest zbyt daleko posunięte moim zdaniem. Lepsza zasada to ograniczone zaufanie, jak na drodze.

Przecież jak wchodzimy na dowolną stronę www to już tam pozostawiamy jakieś dane, co więcej, administratorzy danej strony współpracują z firmami drugimi a te z następnymi i musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych jakie na tej stornie zostawiasz, bo inaczej na stronę www nie wejdziesz - to co z tymi danymi u firm drugich i dalszych?

Tym się nie przejmujesz, że Twoje dane mogą być wykradzione z firm drugich i trzecich?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.