UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O Społeczności

ROZWIĄZANE
Inspirator
11 1 0

Re: Podsumowanie I kwartalu 2018

Tutaj jest ciekawy artykuł w temacie potencjalnych przejęć:

http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/305099875-Wlasciciel-UPC-dostanie-106-mld-euro-za-telewizje-ka...

"...Warunki postawione przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawiły, że UPC Polska wycofało się z przejęcia Multimediów Polska. Cyfrowy Polsat nadal czeka na zgodę na przejęcie Netii, choć wydawałoby się, że rynki działania spółek pokrywają się w niewielkim stopniu. W świetle ogłoszonej transakcji na decyzję o odstąpieniu od zakupu Multimediów można patrzeć dziś z innego punktu widzenia. – Podejrzewam, że UPC jest przeznaczone do innej transakcji. To atrakcyjne aktywo – mówi Paweł Puchalski, szef analityków w DM BZ WBK. – Liberty uzyska lepszą wycenę, sprzedając UPC Polska osobno – uważa menedżer jednego z telekomów, proszący o anonimowość. Chodzi o to, że Vodafone nie jest już obecny w Polsce (był udziałowcem sieci Plus) i nie zaproponuje tyle, co telekom mający tu biznes. Łącząc zasoby, można uzyskać korzyści i zaproponować w transakcji więcej.

Na kupca wskazywane jest np. T-Mobile Polska. – Niczego nie wykluczamy. Jeśli będzie to dla nas korzystne, na pewno przyjrzymy się UPC – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. ..."

Tytan
2425 544 113

Ja dodatkowo pragnę zaznaczyć, że Liberty Global wycofuje się z Europy na rzecz Ameryki Południowej więc to tylko kwestia czasu jak UPC Polska i UPC Słowacja znikną i nie mają znaczenia bazy klientów UPC Polska czy UPC Słowacja. Eh czarne chmury zbierają się nad przyszłością kablówek w Polsce 

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy

Jakie to ma znaczenie dla zwykłego abonenta? W tym sensie,  że Liberty Global nie inwestuje w UPC Polska i będzie chciał ją sprzedać puki nie generuje strat?

Czy zakup przez np T-Mobile byłby dla nas w jakiś sposób niekorzystny?

Tytan
2425 544 113

Takie, że będzie monopol i ów nowy monopolista będzie Wam dyktował ceny. Pragnę zaznaczyć, że Vectra (konkurencja UPC) mocno inwestuje w małe kablówki, a UPC myślało o zakupie Vectry. Może być tak, że T-Mobile przejmie UPC, a potem i MM i Vectrę. I tak powstanie monopol.

Tytan
2209 827 74

Obym się mylił, ale mam pytania (w sumie to nawet retoryczne...):

- ktoś tu jeszcze śni o 4K w 2019r, 

- ktoś tu jeszcze śni o necie 1 Gb w 2019r, 

- ktoś tu jeszcze śni o nowym modemorouterze,

- ktoś tu jeszcze śni o pewnym i trwałym softwerowym naprawieniu Compala (PUMA6, DDoS, pingi i stabilność),

- czy pewnym i trwałym naprawieniu w końcu Horizona?

Dla mnie obraz sytuacji jest jasny - Liberty Global na UPC Polska będzie wydawać tylko tyle pieniędzy by to jakoś funkcjonowało i tylko tyle.

Nie będzie żadnych inwestycji, żadnych zmian czy poprawy sytuacji klientów, że o (nowej) bazie sprzętowej już nie wspomnę.

@MrPepka

Jeśli faktycznie i fizycznie UPC Polska zostanie sprzedane T Mobile - to możecie być pewni tego, że skończą się oferty promocyjne w takich cenach jak obecnie.

Stawiam nawet, że będziemy świadkami wzrostu cen za usługi (kto jak kto, ale Niemiec liczyć potrafi) - być może początkowo by nas do siebie przekonać cen T Mobile nie podniesie, ale w dalszej perspektywie na 100% tak będzie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy

Wiecie co...to tylko moje przeczucie więc proszę nie brać tego za jakieś przecieki 

mam takie przeczucie, że UPC Polska do końca roku nie będzie własnością Liberty Global

Tytan
2425 544 113

@-napisał(a):

mam takie przeczucie, że UPC Polska do końca roku nie będzie własnością Liberty Global

A czyją?

-
Nie dotyczy

Nie wiem...ale jak miał bym strzelać to T-mobile, chociaż coś o słonecznym zygmuncie plotki chodziły....więc cholera wie  

P.S.
Pamiętaj, to tylko moje głośne przemyślenia...

Tytan
2209 827 74

@MrPepkanapisał(a):

@-napisał(a):

A czyją?

Jak to czyją - tego kto da więcej .

W sumie dla mnie bez różnicy, byle by w końcu się coś ruszyło...

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
386 70 11

Najważnjiejsze żeby nam cen nie podniesiono i żeby jakość usług nie spadła heh =)

120 Mb/s 39,99 zł
-
Nie dotyczy

Oj tam..przecież na UPC świat się nie kończy.

Dozgonnym abonentem być nie zamierzam  i jak będzie nadal taki zastój to w 2019 r wybiorę operatora z ofertą UHD i dekoderem obsługującym taką rozdzielczość./ na razie "pewniaki" to Orange lub nc+, CP przymierza się podobno do testów 4K w przejmowanej kablówce Netia/

Tytan
Tytan
2073 997 165

I bardzo słuszne podejście

Proponuję je wszystkim którzy chcą już oglądać oferte 4K

Mi oferta UPC będzie odpowiadać jeszcze dlugo bo mam nowy ostatni telewizor fullHD na matrycy VA 120Hz i nie mam zamiaru go zmieniac na niskobudzetowe telewizorki 4K- to odnośnie tego bycia dozgonnym abonentem 

A czy za rok będzie się to nazywać UPC Polska czy inaczej nie ma dla mnie kompletnie znaczenia w latach 90 ub. wieku nazywali się PTK - Polska Telewizja Kablowa i też byłem zadowolony z oferty

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
-
Nie dotyczy

@GDAnapisał(a):

Mi oferta UPC będzie odpowiadać jeszcze dlugo bo mam nowy ostatni telewizor fullHD na matrycy VA 120Hz i nie mam zamiaru go zmieniac na niskobudzetowe telewizorki 4K- to odnośnie tego bycia dozgonnym abonentem 

Ok 

@GDA ale cena powinna odzwierciedlać jakość tej oferty a co niektórzy wieszczą podwyżkę, więc jeśli operator nie wykona ruchu w tym kierunku to zawsze można zagłosować portfelem.

Tytan
Tytan
2073 997 165

Oczywiście to również moje zdanie

Dla.mnie osobiście stosunek ceny do jakości jest najlepszy na rynku

Za wszystko co mam w podpisie płacę 129 zł 

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Tytan
2209 827 74

@GDA

Tylko widzisz, tu mało klientów narzeka na OFERTĘ (oczywiście jest temat o nowych kanałach itp i co by jeszcze w tej ofercie zmieniono, przeniesiono itd) - ale większość tematów i postów stanowią klienci narzekający na SPRZĘT.

To ten ***** sprzęt powoduje, że ludzie na UPC Polska tak narzekają.

Ja też sobie OFERTĘ UPC Polska chwalę (ofertowo i cenowo nic więcej ponad to nie potrzebuję, może szybszy net by się przydał przez większy upload), ale przez i tu trzeba napisać wprost ***** sprzęt na chwilę obecną w ogóle nie jestem tym zainteresowany.