UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomiar prędkości

ROZWIĄZANE
Omnibus
253 50 7

Dziwny problem z pobieraniem plików

Witam. W dniu dzisiejszym występuje u mnie problem z predkoscia pobieranych plikow, nie wazne z jakiej strony, czy to chomik, czy dobreprogramy. Zaczeło się od tego że plik sciągał się bardzo wolno i najczesciej pod koniec pobierania pobieranie stawało w miejscu. Hard reset modemu dalej to samo, prywrócenie obrazu systemu i jeszcze jeden hardreset, 0 poprawy. Telefon na infolinię, jeszcze jeden restart modemu(zgodnie z poleceniem Konsultanta). Efekt tylko taki, że te małe pliki jak załączyłem jeszcze raz to się pobrały do końca.  Na laptopie syna to samo. Speed testy pokazują 100-117Mb/s strony chodzą normalnie tylko to pobieranie. Komputer wpięty kablem, czysty system bez antywirusa Jakieś sugestie? Nie dokońca chce mi się wierzyć, ze wszystkie strony są przeciążone?? @Tomasz, @GMateusz1.jpg2.jpg

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
9 ODPOWIEDZI
Moderator
414 289 38

Re: Dziwny problem z pobieraniem plików

Zobacz jeszcze jaki będziesz mieć czas pobierania stąd.

Na moim przykładzie. Jestem obecnie w domu, jestem połączony z Connect Boxem po kablu, prędkość mam z UPC do 120 mb/s, komputer ogranicza mnie do 100mb/s bo to nie najnowszy laptop i taka karta sieciowa akurat w nim jest. 

Plik pobierał się z maksymalną prędkością 12,5 MB/s co po przeliczeniu daje właśnie 100 Mb/s, czas pobierania nie przekroczył 80 sekund. Także potwierdziłem dla Ciebie, że serwer nadawcy nie ogranicza w żaden sposób transferu, więc test, który wykonasz powinien być obiektywny.

Czekam na info jak to wygląda u Ciebie.

Omnibus
253 50 7

@GMateuszTest z przed chwili, juz pre minut leci pozostaly czas 11godzin i 24minuty. Po paru minutach jest komunikat pobieranie nie powiodło się. @GMateusz że byśmy się zrozumieli nie oczekuje że kazdy plik ma misię na max prędkości zamknąć, ale w sumie próbuje już około 3godzin pobrać plik 807MB, od lat z tego programu korzystam i nigdy tak nie było, zresztą z dobrych programów plik 18MB czy z chomikuj też nie idzi

test.jpg

Omnibus
253 50 7

@GMateuszodłączyłem boostera z gniazdek i modemu, jeszcze jeden hard reset modemu i trochę podskoczyło. test2.jpg

Highlighted
Moderator
414 289 38

Nadal niewiele lepiej. Sprawdzę działanie Twojej sieci jeszcze dzisiaj. Najwyżej przypomnij się na PW.

Omnibus
253 50 7

@GMateusznie wiele ale trochę na + dzwoniłem na infolinię i wczoraj i dzisiaj sygnałowo niby OK, dzisiaj Pani na infolini umówiła mi serwis na jutro, stąd moje pytanie czy to może być coś z modemem? Dziwne jest to, że jak leci speedtest to na speedtescie jak i NetPerSec predkość wskakuje na te około 120Mbit/s

Moderator
414 289 38

Nie spotkałem się z takim przypadkiem jeszcze. Serwis sprawdzi to na swoim sprzęcie, natomiast Twój sygnał potwierdza, że od naszej strony wygląda wszystko ok. Może istnieje jakiś wspólny czynnik dla jednego i drugiego komputera?

Wykładowca
821 420 17

@GMateusznapisał(a):

Zobacz jeszcze jaki będziesz mieć czas pobierania stąd.

Nie wiem, czy to w czymś Autorowi pomoże, ale na moim łączu 250 Mb plik 1 GB pobierało 28 MB!

Pobierane przez IE 11.

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Omnibus
253 50 7

@KOCUREK1970przed chwilą włączyłem na IE 11 plik 1Gb i sciaga mi z predkoscia srednia 65 KB/s według tego co tam pisze to jakieś 4,5 godziny jeżeli nie stanie

Omnibus
253 50 7

@GMateusz, @KOCUREK1970 wymiana compala i

te.jpgjeden plik z chomika