UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomiar prędkości

ROZWIĄZANE
Profesor
1296 585 47

Re: Prędkość 500MB pozostawia wiele do życzenia ;<

@Tomasz

Nazwa ma znaczenie - jest myląca, wprowadza w błąd a jak się ktoś uprze to jaki pijany płotu będzie chciał taką własnie ofertę i co mu odpowiecie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
GDA
Pan Abonent ;-)
1217 637 96

Chwila, chwila - przecież tytuł tematu nadał jego założyciel, skoro użył lamerskiego określenia to dlaczego ktoś ma mieć pretensje do UPC?

Innowator
43 8 0

Mnie bardziej chodziło o to że ktoś inwestuje w szybszy dysk bo transfer dysku 150MB porównuje do prędkości netu 500MB/s a powinien do 500Mb/s - a do tej prędkości wystarczy dysk o szybkości min. 85MB/s

Profesor
1296 585 47

@GDA

Przecież to normalne, że będzie wszystkiemu winne UPC a nie Autor.

Ktoś będzie winił Autora za pomyłkę, czy znowu UPC oberwie, że takiej usługi nie oferuje?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
1060 0 59

U mnie to wygląda tak i7 vpro, dysk ssd, karta ac 8260,

Przechwytywanie.PNG

Profesor
1516 407 78

Jeśli to było testowane po wifi to nie jest źle. A przy pobieraniu przez FTP też taka prędkość?

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
1060 0 59

po wifi (connect box) , po ftp pobierałem ale nie pamiętam prędkości. Z tego co pamiętam długo nie czekałem. 3 techników mnie ostrzegało aby nie brać horizona z internetem gdyż tam jest gorszy router, sami byli w szoku jak zobaczyli że na iphonie po wifi speedtest pokazywał pełną moc.

Innowator
18 6 0

Ktoś tam wczesniej wspomniał o tym, że UPC wciska ludziom prędkości internetu, na które nie są przygotowani. Zgadzam się oczywiście z tym, że to klient odpowiada za to, czy będzie on w stanie wykorzystać potencjał łącza, aczkolwiek moje podłączenie się pod temat dotyczyło faktu, że byłem świadom swoich możliwości, a jednak nie otrzymywałem prędkości, jaką zamówiłem.

O ile na Wi-Fi byłem to w stanie zrozumieć (tym bardziej na 2,4 Ghz), ale na kablu 1Gbps osiąganie prękości na poziomie 70 Mbps to już jest słabe (przy abonamencie 250 Mbps). I pomimo wymiany kabli i szukania rozwiązań na forach, niczego nie znalazłem.

A że i tak miałem zamiar pracować na Wi-Fi, to postanowiłem się przesiąść na AC i 5Ghz. Mniejszy tłok faktycznie się sprawdza. Więc jeszcze raz - gdyby ktoś był zainteresowany takim rozwiązaniem, to potwierdzam, że jest różnica. Inna sprawa, że wahania i tak pozostają. W ciągu godziny można zanotować zarówno pomiar prędkości na poziomie 45 Mbps jak i 235 Mpbs...

-
Nie dotyczy
1060 0 59

Wydaje  mi się, że UPC nie wciska a oferuje, a typowi Janusze z laptopem z tesco potem płaczą że im net nie działa(karta n do 150, sieciowka LAN 100 zamiast 1000 dysk 5400 obr talerzowy). Oczywiście nie chce tu generalizować gdyż upc też czasem może zaliczyć jakąs wpadkę z awarią itp. Natomiast znam wielu ludzi którzy nie mają pojęcia na temat technologi. Dla tego na pewno było by miło gdyby konsultanci uświadamiali klientom że ich sprzęt może nie osiągać takich wyników. Wiem że są takie informacje na stronie lecz duża cześć ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Omnibus
446 340 35

Kiedy wy zrozumiecie że to jest biznes ?

Po cholere konsultant ma o tym mówić ?

Liczy się pozyskanie klienta, założe się że 1 na 100 się o to sam pyta albo nawet 1 na 1000.

Skoro się o to nikt nie pyta to się o tym otwarcie nie mówi bo to nie problem operatora tylko klienta.

Operator sprzedaję konkrętną usługę, klient ją bierzę albo nie.

To takie typowo Polskie, wszyscy są winn tylko nie ja.

Skoro klient czegoś chce to mu się to daje, takie są prawa rynku !

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
GDA
Pan Abonent ;-)
1217 637 96

@Pablonapisał(a):

Skoro klient czegoś chce to mu się to daje, takie są prawa rynku !

A jak pokazuje historia to chce tylko po ta aby mieć i się chwalić rodzinie znajomym ja to mam 500 mega w UPC a drugi ja to mam 600 po światłowodzie 

Za chwilę będą krzyczeć gdzie ten 1 Gb ja chce ja muszę mieć jeden giga aby przed sąsiadem zabłysnąć 

Omnibus
446 340 35

Najgorsze jest to że chce się jak najwięcej za jak najmniej.

Kiedy ludzie zrozumieją że są usługi do zastosowaniu w domu i są usługi dla profesjonalnych zastosowań.

Jedne i drugi dzieli przepaść cenowa. Ta różnica jednak skądś się bierze.

- SLA

- gwarancjami szybkośći

- podejśćiem do klienta

- w wiekszości tym że to symetryki

- indywidualne pule zadresowe

- BGP

Szara masa będąca wiekszością rynku żąda tego żeby za 40 zł (a czasami nawet sporo mniej) traktować ją jak pana na włościach. Domagają się dokładnie tego co dostaję klient który płaci znacznie więcej a do tego nigdy nikt nie dopuści.

Tym najszczęsciej różni się klient indywidualny od biznesa, przy czym uważam że UPC ani firma na V nie ma predyspozycji do świadczenia prawdziwie profesjonalnych usług (wiem jak to wygląda u nich od środka). Korporacje nigdy nie będą tak elastyczne jak mniejsze fiirmy. Liczy się tu przedewszystkim szybkość podejmowanych decyzji.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Profesor
1296 585 47

@-napisał(a):

Dla tego na pewno było by miło gdyby konsultanci uświadamiali klientom że ich sprzęt może nie osiągać takich wyników. Wiem że są takie informacje na stronie lecz duża cześć ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Ludzie sami w domu nie wiedzą co mają a ma tego po necie szukać konsultant i jeszcze klienta uświadamiać albo wysłuchiwać, że go w takim razie w sklepie oszukali?

@Pablo

Co do cen.

Jestem ciekaw, czy ktokolwiek zauważył, że obecnie na www UPC Polska NIE ma już usługi telefonu a ceny za 2 usługi i tak wcale nie spadły?

Co by się nie okazało, że rok 2018 będzie rokiem nie tylko zmiany Prezesa UPC Polska, ale i podwyżki cen za usługi (koszty w UPC rosną i nie da się już ciąć cen w dół, nowe inwestycje, wymiana sprzętu itd) - wskazuje to na to, że trzeba się przygotować jednak na podwyżki cen za usługi od tego roku.

Jestem pewien, że jak wejdzie 1 Gb cena za to będzie na początku potężna.

Profesor
1516 407 78

UPC Polska dalej oferuje usługę telefonu dla detalistów, ale nie na www.

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1296 585 47

@MrPepka

To to wiem - fakt jest faktem, że na www już fonu nie ma.

A skoro go tam już nie ma - to zdrowo myślący człowiek jaki wniosek z tego wysnuje - fon is dead.