UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomiar prędkości

ROZWIĄZANE
Ekspert
93 22 1

Re: Orange światłowód vs. UPC Fiber

@MrPepka@vdsl2

Problem nie leży w moim sprzęcie czy też z sterownikami. Bo się teraz panowie uwiesiliście się na moim biednym PC. A ten sam problem występuje i na MacBooku, iPadze, zwykłem laptopie czy też iPhonie...

Transfery są zaniżone na każdym z tych urządzeń i to bez względu czy korzystają z mojego routera czy też z ConnectBoxa.
Na dzień dobry napisałem, że problem został zgłoszonym i był również technik UPC, który potwierdził mój problem z transferem.

Zawodowiec
148 31 6

Tak się zastanawiam, po co zakładałeś temat czy chciałeś tu pomocy, czy pokazać jak działa Orange światłowód a UPC Fiber. To takie same i podobne tez są w Orange na światłowodzie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Ekspert
93 22 1

@vdsl2napisał(a):

Tak się zastanawiam, po co zakładałeś temat czy chciałeś tu pomocy, czy pokazać jak działa Orange światłowód a UPC Fiber. To takie same i podobne tez są w Orange na światłowodzie.

Raz chciałem pokazać jak stabilnie działa Orange i ich światłowód  - w przeciwieństwie do UPC

Dwa zdziwiony jestem, że usługa Orange działa nawet ponad to co jest w umowie - w przeciwieństwie do UPC

Trzy myślałem, że społeczność podsunie mi jakieś rozwiązanie, które mogło by mi umknąć.

Zawodowiec
148 31 6

@MarcinONY Jak jesteś, graczem to na Internecie od Orange światłowód nie pograsz, możesz przejrzeć społeczność Orange. tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Ekspert
93 22 1

@vdsl2

Graczem nie jestem. Pingi do serwera orange w speedtescie są na poziomie 8

Zawodowiec
148 31 6

Dla UPC do 120Mb

http://www.speedtest.net/result/a/3012390340

Dla Orange do 100Mb

http://www.speedtest.net/result/a/3046810418

-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1516 407 78

@MarcinONY

To u Ciebie Orange świetnie działa, a u kogoś innego może być na odwrót. U kogoś innego UPC może działać świetnie, więc takimi porównaniami nic nie zdziałasz zwłaszcza, że to jest oficjalne forum UPC. Chcesz zachwalać Orange to idź do forum Orange.

https://zanimnapiszesz.info
Ekspert
93 22 1

@MrPepkanapisał(a):

@MarcinONY

To u Ciebie Orange świetnie działa, a u kogoś innego może być na odwrót. U kogoś innego UPC może działać świetnie, więc takimi porównaniami nic nie zdziałasz zwłaszcza, że to jest oficjalne forum UPC. Chcesz zachwalać Orange to idź do forum Orange.

Nie chce zachwalać bo nie po to wybrałem UPC jako mojego głównego operatora!

Bardziej chodzi o to, że mam 500Mbps a wyciągam ledwo 200Mbps! Tu jest problem.

Mam nadzieje, że zostanie rozwiązany i z satysfakcją umieszczę film z speedtestu gdzie łącze zamyka pięćsetkę.
A swoją drogą to chętnie przeszedłbym na umowę biznesową 600/60 może się uda?

Profesor
1516 407 78

Poprostu przeciążona sieć i tyle.

Zawodowiec
148 31 6

@MarcinONYA co ci da oferta biznesowa w Orange ? Masz firme ?

-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1516 407 78

@vdsl2

Autor miał na myśli UPC.

Ekspert
93 22 1

@MrPepkanapisał(a):

@vdsl2

Autor miał na myśli UPC.

Dokładnie chodzi mi o UPC ale co mi 600 jak nie mam nawet 500

Profesor
1296 585 47

@MarcinONY

Zgodnie z umową jaką podpisałeś - transfer masz ok.

NIE ma w umowie nigdzie akapitu, że to jest 500 Mb tylko DO 500 Mb, co więcej w umowie zapewne masz zapis o prędkości minimalnej, średniej i średniej dobowej (czy jakoś tak) - zapoznaj się z tym.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Ekspert
93 22 1

@KOCUREK1970napisał(a):

@MarcinONY

Zgodnie z umową jaką podpisałes - transfer masz ok.

NIE ma w umowie nigdzie akapitu, że to jest 500 Mb tylko DO 500 Mb, co więcej w umowie zapewne masz zapis o prędkości średniej, minimalnej i średniej dobowej - zapoznaj sie z tym.

Ależ oczywiście, że się zapoznałem.

Tylko moje prędkości nawet nie sięgają tej najniższej

reg.png

Profesor
1296 585 47

@MarcinONYnapisał(a):

Od 13 marca jestem „szczęśliwym” posiadaczem UPC Fiber Power 500. 

Szczęście trwało raptem kilka minut Od tamtego czasu średnie transfery oscylują w granicach 180-220 Mbps

Czyli jest zachowane prawie 40% łącza minimalnego.

To, że jest mniej dowodzi, że jest o tej porze wysycone łącze.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.