UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomiar prędkości

ROZWIĄZANE
Ekspert
93 22 1

Re: Orange światłowód vs. UPC Fiber

@KOCUREK1970napisał(a):

@MarcinONYnapisał(a):

Od 13 marca jestem „szczęśliwym” posiadaczem UPC Fiber Power 500. 

Szczęście trwało raptem kilka minut Od tamtego czasu średnie transfery oscylują w granicach 180-220 Mbps

Czyli jest zachowane prawie 40% łącza minimalnego.

To, że jest mniej dowodzi, że jest o tej porze wysycone łącze.

Słowa klucz, prawie oraz wysycone łącze.

Pytanie więc brzmi. Po co sprzedawać łącze 500Mbps jak się nie jest w stanie go świadczyć?

Zawodowiec
148 31 6

@MarcinONYnapisał(a):

@KOCUREK1970napisał(a):

@MarcinONYnapisał(a):

Szczęście trwało raptem kilka minut Od tamtego czasu średnie transfery oscylują w granicach 180-220 Mbps

Czyli jest zachowane prawie 40% łącza minimalnego.

To, że jest mniej dowodzi, że jest o tej porze wysycone łącze.

Słowa klucz, prawie oraz wysycone łącze.

Pytanie więc brzmi. Po co sprzedawać łącze 500Mbps jak się nie jest w stanie go świadczyć?

Tak samo masz w Orange 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1516 407 78

@MarcinONY

Dobra, a zadam Ci takie pytanie. Po co brałeś taką prędkość? Zakładam, że problemy były od samego początku. Zamawiałeś tą prędkość przez telefon lub internet? Jak tak to po pojawieniu się problemów (przed upływem 10 lub 14 dni) można bło zerwac umowę i potem podpisać ją jeszcze raz jakby problemy zniknęły.

https://zanimnapiszesz.info
Ekspert
93 22 1

@vdsl2

Może i to samo dzieje się gdzieś w Polsce czy to w Orange, Netii czy u innego operatora.

Ja tu przedstawiam problem w mojej lokalizacji. Gdzie jak widać Orange działa lepiej niż na papierze. Czego nie można powiedzieć o UPC.

Więc czekam grzecznie na rozwiązanie problemu przez  UPC a z wami dziele się moim problemem.

Ps. My tu pitu pitu a transfer podskoczył

200.png

Profesor
1296 585 47

@MarcinONY

Odbiję piłeczkę:

Skoro wiedziałeś, że 500 Mb nie daje rady - to dlaczego je wziąłeś, zwłaszcza kiedy:

@MarcinONYnapisał(a):

I czekałeś z tym POWYŻEJ 14 dni - nie byłeś zadowolony trzeba było zrezygnować.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Ekspert
93 22 1

@MrPepkanapisał(a):

@MarcinONY

Dobra, a zadam Ci takie pytanie. Po co brałeś taką prędkość? Zakładam, że problemy były od samego początku. Zamawiałeś tą prędkość przez telefon lub internet? Jak tak to po pojawieniu się problemów (przed upływem 10 lub 14 dni) można bło zerwac umowę i potem podpisać ją jeszcze raz jakby problemy zniknęły.

Miałem 250 MB i przez dwa lata większego problemu nie było. Transfer się zamykał.

Jakiś czas temu przedłużyłem umowę, chciałem 500 ale nie była dostępna więc zostałem przy 250. Natomiast transfery spadły do ok 180-220 i przy 250 nie było to takie tragiczne. Ostatnio nadarzyła się okazja wziąłem 500. Więc skoro nie oferowali a oferują taką prędkość to są w stanie ją świadczyć...

Zawodowiec
148 31 6

@MarcinONYA jak pobiera się 5GB z stąd ftp://ftp.atman.pl/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1516 407 78

@MarcinONY

Dobra wziąłeś owa prędkość, ale po co? Dlaczego nie zostałeś przy 250? Twierdzisz też, że dzielisz się z nami problemem, ale w pierwszym poście zachwalałeś Orange twierdząc, że świadczą 300 mb i dochodzi u Ciebie do tych 300. I zadałeś pytanie:

Wnioski?

To jak jest?

Ekspert
93 22 1

@KOCUREK1970napisał(a):

I czekałeś z tym POWYŻEJ 14 dni - nie byłeś zadowolony trzeba było zrezygnować.

Widzisz niestety większość tego czasu nie dane było mi wykorzystać na testy bo byłem po za domem
W sumie to 14 dni jeszcze nie minęły, mijają we wtorek.

Tylko problem jest taki, że ja chce mieć to 500!

Ekspert
93 22 1

@vdsl2napisał(a):

@MarcinONYA jak pobiera się 5GB z stąd ftp://ftp.atman.pl/

Żenująco zaczyna od ponad 22MB/s a później oscyluje ok 10MB/s

5.png

Profesor
1296 585 47

@MarcinONY

To o czym piszesz jest u KAŻDEGO operatora - nie porównuj Orange ze światłem w liczbie może 200 tys klientów z kablówką UPC, która ma internet 500 tys ludzi - inna liczba, inna skala i inna TECHNOLOGIA dostarczenia sygnału.

To, że w Orange zacznie się to wszystko walić (co już się dzieje) to nie kwestia "czy" tylko "kiedy".

Światłowód w Orange jest dopiero na starcie - za rok będzie to samo co u wszystkich.

Nie oczekuj, że w bloku jest np 30 ludzi z 500 Mb, to operator "rzuci" tam przepustowości 1,5 Gb tylko dla nich, a gdzie ci z 250 czy mniej - musiałby iść narzut rzędu 3-5 Gb NA JEDEN BLOK.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
148 31 6

@MrPepka

Podziw dla takich ludzi, że co jak jest coś stabilne, ale mam możliwość wzięcia więcej, ale nie wiem, jak będzie działać.

-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Profesor
1516 407 78

@vdsl2

Bo cyferki som duże

Ekspert
93 22 1

@MrPepkanapisał(a):

@MarcinONY

Dobra wziąłeś owa prędkość, ale po co? Dlaczego nie zostałeś przy 250? Twierdzisz też, że dzielisz się z nami problemem, ale w pierwszym poście zachwalałeś Orange twierdząc, że świadczą 300 mb i dochodzi u Ciebie do tych 300. I zadałeś pytanie:

Wnioski?

To jak jest?

Głupie pytanie, głupia odpowiedź.

Po to żebyś się pytał.

Zachwalam Orange za jakość świadczonej usługi w MOJEJ LOKALIZACJI i nie u mnie w mieszkaniu tylko sąsiada.

To jeszcze nie wiesz jak jest?

Jest tak, że konkurencja POD MOIM ADRESEM jest wstanie świadczyć usługę lepszą niż teoretycznie szybsze UPC!

Tak, tak wiem. Zaraz napiszesz, żebym przeszedł do Orange

NIE! !!@$##@ nie chcę Chcę UPC.

Profesor
1516 407 78

@MarcinONY

Płaczesz po kątach, że masz zbyt małą prędkość. Miałeś te problemy od samego początku gdzie mogłeś zrezygnować i nie zrobiłeś tego, a teraz zgrywasz się na kozaka bo Orange daje Tobie 300mb i jest *****. Zobacz, że nawet nie potrafisz uzasadnić wzięcia wyższej prędkości (a tą swoją odpowiedź wsadź w tylną część ciała). Masz szczęście, że nie ma tu żadnych moderatorów bo już dawno zamknęliby wątek. Skoro chcesz UPC to przejdź na niższa prędkość i nie zawracaj nam d..y