UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

ROZWIĄZANE
Moderator
923 601 148

Re: Cisco EPC3208 - rejestracja urządzenia, powrót do przeszłości

Poprawiłem. 

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Innowator
15 4 1

@GMateusz

wszystko działa, bardzo dziękuję za pomoc!

Napiszę dla innych jak w moim przypadku wyglądała cała procedura i może ktoś oznaczy to jako rozwiązanie tak aby latwiej było na to trafić.

1. Jesteśmy posiadaczem routera Cicso pochodzącego od UPC.

2. Musimy napisać PW do moderatorów tego forum z prośbą o dodanie urządzenia do systemu tak aby można je było zarejestrować:

w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta+ imię i nazwisko) oraz MAC tego modemu.

3. Możemy od razu poprosić o ustawienie nam IPv4 i wyłączenie IPv6.

4. Dobrze jest po ustawieniu IPv4 zresetować modem

5. Teraz krok, który opisał @MrPepka :

A masz u siebie to Cisco? Jak tak to wejdź tu:

http://provisioning.upc.pl/reg/login.jsp

Dane logowania masz w umowie (takie jak do poczty UPC)

Wyrejestruj Compala i go odłącz

Podłącz Cisco i przez powyższą stronkę go zarejestruj

6. Cieszymy zarejestrowanym modemem Cisco

Tagi (2)
Użytkownik
1 0 0

Dzień dobry.

Czy wciąż jest możliwość cieszenia się działającym modemem Cisco? Posiadam jeden, ale po przełączeniu na http://provisioning.upc.pl/reg/login.jsp modem nie przydziela adresu IP. Pisałam do moda, na razie zostałam bez odpowiedzi.

Pozdrawiam

Magda

Moderator
923 601 148

Drodzy użytkownicy, drodzy klienci!

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług, bezpieczeństwo naszych klientów oraz by wyeliminować ewentualne nieprawidłowości w pracy naszej sieci, z początkiem bieżącego miesiąca wyłączona została możliwość rejestracji „starych modemów”, które oficjalne zostały wycofane z sieci UPC. Dotychczasowo ich rejestracja była możliwa poprzez przeprowadzenie procedury podmiany modemu na stronie http://provisioning.upc.pl/reg/login.jsp Sytuacja dotyczy takich urządzeń jak: modemy Cisco EPC 3208, 3212; modemoroutery Cisco EPC 3925, 2425 oraz innych wycofanych z obiegu urządzeń. Sprzęty te nie posiadają już oficjalnego wsparcia technicznego naszej firmy oraz nie spełniają minimalnych wymagań technicznych koniecznych do ich prawidłowej pracy w naszej sieci. MAC adresy wszystkich wycofanych i nie aktywnych urządzeń zostały bezpowrotnie usunięte z naszych baz danych, a tym samym ich dalsza rejestracja nie jest możliwa. Pragniemy także zaznaczyć, że pomimo iż nasza firma nie oczekuje zwrotu w/w urządzeń, to nie możemy stać obojętnie w obliczu panującej obecnie sytuacji. Nie popieramy kwitnącego w Internecie handlu naszym sprzętem, który to został wycofany z oficjalnego obrotu. Zarówno moderacja naszej Społeczności UPC jak i pracownicy Działu Wsparcia Technicznego UPC nie mają możliwości udzielenia klientowi wsparcia w rejestracji w/w urządzeń. Jednocześnie zachęcamy wszystkich klientów, którzy korzystają jeszcze z jednego z w/w urządzeń, aby skontaktowali się z nami celem umówienia bezpłatnej wymiany sprzętu na nowy. Jesteśmy do dyspozycji poprzez kanał kontaktu "chat" dostępny codziennie w godzinach 08:00-22:00 (ścieżka: https://www.upc.pl/pomoc/kontakt/#/klient-indywidualny/) lub pod numerem telefonu 813 813 813 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora) w godzinach 7:00-23:00. Podkreślamy także, że nasza decyzja nie będzie miała wpływu na prawidłową pracę w/w urządzeń dla klientów, którzy jeszcze z nich korzystają.

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Wykładowca
724 174 26

A co z osobami które zgłosiły potrzebę rejestracji takiego urządzenia przed początkiem miesiąca ale z względu na opieszałość moderatorów do tej pory sie go nie doczekały?

Nauczyciel
519 379 46

Operator nie miał obowiązku spełnienia Twojej prośby więc można to potraktować jako odpowiedź odmowną

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Wykładowca
724 174 26

@GMateusz, dlaczego mój post został skasowany? Rozumiem, że tak będziemy się traz bawić?

-
Nie dotyczy
1062 0 57

@zylx ochłoń...rozumiem, że możesz być zdenerwowany.

Skoro post skasowany widocznie "Nie spełniał standartów społecznościowych"  

Wykładowca
724 174 26

@-. Ciżęko ochłonąć, bo brak tu jakiejkolwiek przyzwoitośći. Moja sprawa została przekazana do @GMateusz przez @Martyna. Przez trzy tyogodnie @GMateusz nie raczy nawet odpisać na wiadomość, po czym wysyła informację, że o sprawie zdążył zapomnieć. Po czym następuje kolejna cisza. Wystarczyła by zwykła wiadomość, bez zwłoki, z informacją na temat i było by po sprawie. Ale widać UPC ma lepszych i gorszych klientów. Przykro mi, że znalazłem się w tej drugiej grupie. 

Wiele czasu poświęciłem na pomoc klientom UPC, czy to z problemami technicznymi czy z onformacją na temat oferty handlowej. Zwyczajnie, bezinteresownie. Mam za swoje. Widać więcej zyska się hejtującc na FB.

-
Nie dotyczy
1062 0 57

@zylx rozumiem Cie...

To może sprobuj z nim porozmawiać na priv spokojnie, a nie postami "Niespełniającymi standartów..."

Moderator
923 601 148

@zylx proponuję przestać się mijać z prawdą. Odpowiedzi na wszystkie zapytania uzyskałeś, a ja na wszystkie privy odpisuje zgodnie z kolejnością i gdy tylko znajdę na to czas. Twojego modemu nie dało się zarejestrować już w momencie, gdy go zakupiłeś na konkurencyjnym forum. Przykro mi, że zmarnowałeś pieniądze na nieudany zakup, ale rejestracja tego modemu nie jest możliwa i  jak już napisałem wcześniej - nie była możliwa już w momencie, gdy go zakupiłeś, bo MAC adres nie widniał w naszej bazie danych.

Co do poprzedniego posta to został on usunięty bo łamał Zasady Społeczności UPC. Szczegółowe wyjaśnienia w momencie usunięcia wiadomości otrzymujesz wraz z powiadomieniem o jej usunięciu.

Wykładowca
724 174 26

@GMateusz, ale gdzie ja mijam się z prawdą?

Prośbę o dodanie modemu zgłosiłem 24. września. Nie odpisałeś, a @Kamil skierował sprawę do @Martyna (z którą był szybki i bezproblemowy kontakt) która naprawiła problem logowaniem do poczty i napisała do mnie, ze sprawa została przekazana do Ciebie i następnego dnia się ze mną skontaktujesz. Oczywiście, żadnego kontaktu z twojej strony nie było, więc wysłałem wiadomość do Ciebie, że grzecznie się przypominam. Zero odzewu. Dopiero po dwóch kolejnych takich wiadomościach, ponad tydzień później 9.10. odpisałeś mi:

@GMateusznapisał(a):

Przepraszam ale wiele rzeczy miałem na głowie. Sprawę już średnio pamiętam. Zalogować do poczty UPC już się możesz czy nie?

Mimo, że już wtedy poczułem się olany, grzecznie odpisałem, wysłałeś do mnie jeszcze jedną wiadomość, po czym kontakt ustał. Do dzisiaj.

Sory, już pal licho te 30zł które wydałem na modem, ale nie uważasz, że takie załatwienie sprawy jest co najmniej nie profesjonalne? Nie maił bym żadnego problemu gdybyś 3 tygodnie temu mi napisał, że przepraszasz, ale już nie da dodać się tego do systemu. A tutaj byłem zwodzony przez 3 tygodnie, gdzie sam przyznałeś, że o sprawie zdążyłeś już zapotnieć. 

Nie mówiąc już o tym, że dzisiaj napisałeś do mnie, że 

@GMateusznapisał(a):
"Nigdy nasza firma nie godziła się na rejestrację starego wycofanego z obiegu sprzętu i nikt z moderacji naszego forum nie przyłożył ręki do tego rodzaju procesów."

A z treści postów na tym forum jasno wynika, że to nie prawda i są użytkownicy, którym taki MAC dodano do waszej bazy. Jesli twierdzisz, że owi użytkownicy kłamią (co zasugerowałeś w wiadomości  do mnie) to szkoda, że nigdy wcześniej tego nie sprostowałeś, mimo, że wypowiadałeś się w tych wątkach. Wtedy może uniknął bym zakupu modemu. No nic, są lepsi i gorsi. Widać ja jestem z tych drugich. 

#EDIT

Edytowałem Twoją wiadomość. Proszę nie umieszczać tutaj zrzutów ekranu z prywatnej korenspondecji ze mną.

EDIT: A wiadomości email o usuniętym poście nie dostałem, co jest dziwne, bo wczesniej takie wiadomosci dochodziły do mnie bez problemu. Nawet jesli były tak szczaegółowe jak ta:

u3hF42T

Moderator
923 601 148

@zylx wszelkich wyjaśnień udzieliłem już w poprzednich wiadomościach i proponuję się z nimi zapoznać jeszcze raz. Oficjalne stanowisko naszej firmy w tej sprawie również powinno rozjaśnić temat. Kolejny raz uprzejmie proszę o nie zarzucanie mi publicznie kłamstwa. Jeśli czegoś jako pracownik UPC nie potwierdziłem, to wszelkie spekulacje należy traktować jako "wyssane z palca". Dla mnie EOT. Masz dodatkowe pytania to zapraszam na priv. 

Wykładowca
724 174 26

@GMateusz, Chętnie napiszę na priv, problem w tym, że tam tygodniami nie masz czasu odpisać. Ciągle chciałbym wiedzieć, w którym miejscu mijam się z prawdę. Możesz odpisać na priv. 

Omnibus
268 41 4

To teraz się skończy polowanie na stare modemy i zostanie tylko compal i giga box a osoby które wystawiają na olx się zdziwią xd bo teraz to tylko modemy mają wartość kolekcjonerską hehe 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł