UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

ROZWIĄZANE
Innowator
12 0 1

Re: Duże problemy z transferem po zmianie umowy na 500 Mb/s

@zylxomyłkowo, wyciety ze screena ale takie same wartosci ma jak kanal 15. Co byś sugerowal zrobić?

Naukowiec
969 250 41

Sprawdzać poziom sygnałów, zgłaszać na infolinii gdy odbiegają od normy i prosić o ich wyregulowanie. Sam miałem ostatnio na jednym adresie podobne wyniki, UPC bez problemu wysłało technika by wyregulował sieć. Nie zaszkodzi też przejść na IPv4 jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. 

Innowator
12 0 1

Dzięki za odpowiedz, bede to monitorowal, aktualnie jedno zgloszenie jest w "toku", wiec zobaczymy co z tego wyjdzie, ipv4 to było pierwsze co zmienilem po migracji na 500 ;p.

2018_11_17_21_05_22_Window.jpg

Generalnie wyglada to strasznie słabo, ruch do atmana czy iperf upc wyglada podobnie, pomyslec ze wczesniej mialem 250 ktore zawsze mialo 250 ...

Jeszcze jedna ciekawostka kilka plikow odpalone wgetem,  rezulatat podobny jak na speedtescie, jednak w godzinach nocnych i "jesli" dziala dobrze jestem w stanie zamknac lacze z iperf czy tam nawet z ovh (plix) jednym plikiem 60 MB/s .

debian_netinst.png

@zylx  Masz moze pomysl co jeszcze mozna by sprawdzic?

Naukowiec
969 250 41

Nie bardzo. Wszystko wskazuje że po prostu twój CMTS jest przeciążony i do czasu modernizacji przez UPC nic się  nie zmieni. 

Moderator
1076 647 177

@Bart37 dziękuje za priv, przyjrzałem się Twojej sprawie. Nie doczytałem bo nie mam tyle czasu, ale powiedz proszę, czy maksymalny transfer, który osiągasz zmienia się w zależności od pory dnia? Jakbyś mógł wykonać kilka testów najlepiej po godzinie 2:00 w nocy i wkleić je tutaj. Na tą chwilę wszystko wskazuje na to, że sieć w Twoim  rejonie jest przeciążona. Sprawa została skierowana do działu, który zajmuje się takimi zgłoszeniami. Rozważona zostanie możliwość rozbudowy i modernizacji sieci.

Innowator
12 0 1

@GMateuszDziękuje za zainteresowanie, ponizej przedstawiamiam uzyskane wartosci:

AWACOM (teraz UPC)

AWACOM_byd.pngHome_waw.pngman_byd.pngOrange_waw.png

UPC asysent:

2018_11_22_02_25_24_Speed_test_Sprawdź_prędkość_łącza_tester_Internetu_pomiar_prędkości_Inter.png

UPC DL TESTS:
UPC_DL_TEST.png

UPC TOTAL:
BW_TOTAL.png

Jesli usluga działa na 100% jestem w  stanie pobierac 500 w 1 sesji :V (plix )

Innowator
12 0 1

@GMateuszWitam, jakies aktualizacje ?

Ponizej 2 screeny, jak widac zaczynaja sie juz pojawiac "10". A transfer nadal oscyluje w okolicy 200 Mb w godzinach "szczytu".

2018-11-26 15_59_57-Window.png2018-11-26 16_00_16-Window.png

Moderator
1076 647 177

Moim zdaniem wysycenie sieci nawet w godzinach szczytu nie jest aż tak wysokie, aby wpływało to na tak znaczący spadek transferu, ale czekam na informacje zwrotne od specjalistów w tym temacie.

Innowator
12 0 1

@zylx, mozesz mi powiedziec ile masz kanalow zestawionych na upload? Bo mi sie wydaje ze mialem 4, a nagle po calonocnej awarii upc od 23 do 9 brak internet, tv mam nagle dwa: 2018-12-01 17_01_44-Connect Box.png

Naukowiec
969 250 41

@Bart37

Powinienieć mieć 4 kanały dla us:

1. 31,20MHz
2. 38,00MHz 
3. 44,80MHz
4. 51,60MHz

Innowator
12 0 1

@zylxDziękuje za odpowiedz.. po kilku restartach rutera wskoczyły 4.

@GMateusz

Teraz z trudem dobijam do 100 Mb, naprawde powili przestaje mnie to wszystko bawić bo niby mam 500 Mb, a z trudem osiaga to predkosci opcji 150...1.jpg2.jpg2018-12-02 19_49_33-Window.png

Profesor
1534 610 62

@Bart37

Robisz co tu wskazano:

https://pro.speedtest.pl/

I zamieszczasz tu wynik certyfikowany pomiaru.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
12 0 1

@KOCUREK1970

Ponizej screen z 2 wyników, aktualnie wychodzi tyle samo co na "zwyklym" speedtescie, tak samo wygladało to w przypadku pobierania x plików z iperf czy atmana, nie przekraczało to 150 Mb, teraz wyglada tak ze sa okolice 330 Mb.
Pozdrawiam.

cert.jpg

Innowator
12 0 1

Witam,

Mija 1,5 miesiąca z nową umową, i 500 Mb jak nie było tak nie ma..

@GMateuszCzy posiadasz juz jakies informacje od specjalistów? Bo przez 1,5 miesiaca poza zmiana nazwy configu :

Config file

CH7465LG_fiberpower500_v4.cfg

na routerze nie zmienilo się nic, w dzien jest zadyszka w nocy 2+ leci pełna parą, a chyba nie oto w tym chodzi? Na dole przedstawiam aktualne wartosci...

2018-12-30 15_14_08-Speed test - Sprawdź prędkość łącza - tester Internetu, pomiar prędkości _ Inter.png2018-12-30 15_16_20-Speedtest od Ookla – globalny test prędkości łącza szerokopasmowego.png

Profesor
1534 610 62

@Bart37

Proszę wykonać ponownie speedtest certyfikowany i tu wstawić jego wynik:

https://pro.speedtest.pl/

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.