UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

ROZWIĄZANE
Moderator
923 601 148

Re: Duże problemy z transferem po zmianie umowy na 500 Mb/s

Nadal nie mam żadnych nowych informacji. Sieć została zgłoszona do weryfikacji i zobaczymy jaka decyzja zostanie podjęta. Jeśli nadaje się do przebudowy to zostanie ona zrealizowana, ale spadki transferu występują okresowo i jak dla mnie nie są związane z obciążeniem sieci.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Inspirator
13 1 0

Czesc , mam identycznie systematyczie wieczorami prędkość spada do około 250 Mb/s i nikt nie potrafi zaradzic, Szkoda skoro podpisałem umowe na 500 Mb/s to liczyłem na minimu 400 z hakiem. Słabo to wygląda a trwa od pół roku, technik  wymienił modem ale to nie dało efektu. Uważam że jest to problem przeciążenie sieci w mojej lokalizacji, tylko po co płacić za 500 jak jest dużo mniej ?

Myślę że dotrwam do końca umowy. 

Krzysztof z Walbrzycha

test.jpg

Profesor
1579 418 80

Wiem, że spadki prędkości masz wieczorami, ale czy mógłbyś być na tyle miły aby zrobić test za pomocą tego programu?:
https://pro.speedtest.pl

https://zanimnapiszesz.info
Moderator
923 601 148

@Krzysztof70 masz jakieś pytanie? Oczekujesz jakiegoś wsparcia? Twój post to jedynie opinia więc nie wiem jak mam się do niego odnieść. 

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Inspirator
13 1 0

dlaczego opinia ? to fakt, nie ma 500 Mb/s, dla mnie to nie istnieje. po kilkunastu rozmowach z infolinią i  specami tak ma być i basta. 

Moderator
923 601 148

@Krzysztof70 nie czytasz ze zrozumieniem, co piszę. Przyszedłeś tutaj jedynie wyrazić swoją opinię na temat usługi czy oczekujesz z naszej strony jakiegoś wsparcia? Jeśli tak, to zacznijmy od tego jaką masz kartę sieciową, dodatkowo wykonaj profesjonalny speedtest zgodnie z tym co napisał @MrPepka, potem zobaczymy co dalej.

Inspirator
13 1 0

pomiary.jpg

Profesor
1579 418 80

Musisz z panelu tego programu pobrać go na komputer, zainstalować i w owym programie zrobić test. Wskaże ci on czynniki mogące spowalniać internet, a Ty wtedy wyeliminuj te czynniki

Inspirator
13 1 0

mam zainstalowany na dysku jako PRO Speed test i tak dokonuję pomiaru

Profesor
1364 605 50

@Krzysztof70

I wszystkie testy masz bez certyfikacji - więc nie można ich uznać.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1579 418 80

Wyniki są niecertyfikowane. Jakie więc program pokazuje czynniki spowalniające internet?

Inspirator
13 1 0

tak, wiem ale poza laptopem mam podłączone 2 telefony po wifi lecz nic na nich nie jest robione

Profesor
1579 418 80

Mimo wszystko czy sam laptop na czas testów może być połączony kablem z routerem?

Profesor
1364 605 50

@Krzysztof70napisał(a):

tak, wiem ale poza laptopem mam podłączone 2 telefony po wifi lecz nic na nich nie jest robione

Czyli nie czytałeś zaleceń zanim wykonałeś test?

Oprócz JEDNEGO urządzenia na którym robisz pomiar, do sieci NIE może być podłączone nic więcej.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
13 1 0

jest podłączony kablem, karta LAN w laptopie jest gigabitowa