UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

ROZWIĄZANE
Profesor
1355 605 50

Re: Duże problemy z transferem po zmianie umowy na 500 Mb/s

@Krzysztof70

Ale Kolega czyta co się do Kolegi pisze?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
13 1 0

przepraszam, może nie doczytałem jak należy

wykonam pomiary zgodnie z wymagniami i dam znać

Profesor
1355 605 50

@Krzysztof70

Test MUSI być wykonany dokładnie i zgodnie co do joty z warunkami jego certyfikacji.

W szczegółach testu gdzie był brak certyfikacji powinno być info co poszło nie tak - trzeba to wyeliminować.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
13 1 0

wyniki.jpg

Witam, udało się wyeliminować domowych użytkowników i dokonać pomiarów. Jak widać rano jest super, ale wieczorem  spadek. Bardzo często poniżej 300 Mb/s po godzinie 18:00

Inspirator
13 1 0

czyli tak ma być ?

GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

jaki sens jest dokonywac pomiarow co 2 minuty?

nie wygenerujesz certyfikowanego raportu z tych pomiarów 

widac w tym czasie cos przytkalo siec chwilowo 

Inspirator
13 1 0

naisalem, ze mam tak zawsze po 18:00 wiec po robic pomiary co chwile

Profesor
1355 605 50

@Krzysztof70

Skoro po 18 prędkość siada - to masz odpowiedz co to powoduje: korzystający z internetu, którzy pewnie jak TY też mają 500Mb wysycają narzut przepustowości per NOD/blok/klatka.

Szybkość konsumpcji netu wzrosła a narzut przepustowości per NOD/blok/klatka się nie zmienił (i pewnie nie zmieni).

Inspirator
13 1 0

czyli muszę z tym żyć

Inspirator
13 1 0

lecz jak żyć skoro od kilku dni zamiast 500 mam nawet 140 Mb/s wieczorem i nie będę tego dokumentował pomiarami  bo i tak to niczego nie zmieni , u mnie w Wałbrzychu na ulicy Andersa poprostu UPC w godzinach wieczornych wysiada, a technik tylko modemy mi wymienia i udaje "greka"

Profesor
1573 418 80

@Krzysztof70napisał(a):

nie będę tego dokumentował pomiarami  bo i tak to niczego nie zmieni , 

A szkoda bo być może UPC dałoby Ci rekompensatę, a tak?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
13 1 0

a tak umowa się kończy niebawem i cała ta historia zostanie zamknięta.

Innowator
12 0 1

@GMateusz

Tak sie zastanawiam czy są juz jakies aktualizacje w moim temacie? W normalne dni wyglada to tak ze do godziny 15-16 mam pełne 500 Mb (czy to speedtesty, czy to iperf czy nawet wget jednego - 2 plików.) Natomiast pozniej do godziny 1 mam okolice 280-320 Mb, pozniej znowu jest pełna 500, oczywiscie zdaje sobie sprawe ze mam te gwarantowane 40 %, jednak wyglada to słabo jak na taka wielką "kablówke".

Moderator
922 601 148

Zgłoś się ponownie na PW podając dane, to sprawdzę. 

UWAGA! Obecnie z powodów rodzinnych przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Najwcześniej można się spodziewać mojego powrotu po 7 kwietnia. Nie odpisuję na wiadomości prywatne i nie biorę czynnego udziału w życiu Społeczności UPC. Pod moją nieobecność wszystkie sprawy prywatne proszę kierować do pozostałych moderatorów. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian, któremu przekazałem wszystkie niedokończone sprawy przesłane w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam całą Społeczność UPC Polska.

GMateusz, Moderator Społeczności UPC

Innowator
12 0 1

@GMateusz

Dziękuje za interwencje, sprawa zostaje zamknięta, wszystko wskazuje na popłudniowe obciązenie sieci, ale ze miesci się to w granicach 40-70 %, wszystko jest regulaminowo =)

Czyli tak jak podejrzewałem, jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie i interwencje w temacie.!

Pozdrawiam