UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
1 0 0

Ekstremalne skoki pingu na repeaterze

Witam. Problem polega na tym, że ze względu na znaczną odległość connectboxa od komputera połączenie kablem sprawiałoby problem domownikom. Dlatego też wyposażyłem się w reapeater TP Link (WA850RE). Połączyłem go ze swoją siecią bezprzewodową i połączyłem kablem z komputerem. Niestety, skoki pingu sięgają nawet czasem <1000ms, pobieranie jest dużo wolniejsze, czasem bardzo długo łądują się strony. Natomiast gdy przeniosę komputer i podłączę go bezpośrednio kablem do connectboxa wszystko jest idealnie. Nie ma żadnych problemów, ping jest stabilny a szybkość internetu jest dokładnie taka jaka powinna być czyli 150mb/s. Czy jest jakieś wyjście oprócz ciągnięcia kabla przez całe mieszkanie aby uzyskać efekt taki sam jak bezposrednie połącznie PC z routerem ?

Pozdrawiam.

3 ODPOWIEDZI
Omnibus
444 343 35

Re: Ekstremalne skoki pingu na repeaterze

Jak mniemam korzystasz z 2.4GHz.

Na początku ustaw w CB kanał na sztywno tak żeby sie nie przepinał, jak to nic nie da to zmien szerokosc kanału na 20MHz

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Profesor
1510 406 77

@Borow

Najwidoczniej Twój repeater się zatyka. Wgraj do niego najnowszy soft, a jak nie pomoże (i nie pomogą ustawienia fabryczne repeatera czy zmniejszenie liczby urządzeń do niego podłączonych) to wywal go i kup normalny AP. A jeżeli problemem jest odległość CB od repeatera i brak jest możliwości położenia kabla to zainteresuj się adapterami PLC

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1290 586 48

@Borow

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - wzmacniacz to problemy.

Najczęściej mają tylko jedno radio, więc wydajność spada o połowę (bo radio najpierw musi odebrać, a dopiero potem nadać pakiet i jeszcze droga powrotna), sygnał w miejscu wzmacniacza wręcz musi być poniżej -30 dBi, a im odległość większa od routera głównego tym gorzej bo spada moc sygnału, a więc rośnie ping, straty pakietów itd

Jeśli już, to jak wskazano - lokalny AP (ale nie jakieś badziewie) połączone skrętką RJ45 z routerem głównym a jak przewodu RJ45 nie da się położyć to wykorzystać właśnie PLC (choć tu też na prędkość rzędu 100, 200 Mb nie licz).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.