UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

ROZWIĄZANE
Inspirator
5 0 0

Hitron - utrata pakietów. Czy to normalne?

Na internet z UPC nigdy nie narzekałem. Latat temu torrenty na full łącza, download też. Teraz Netflix, HBO GO bez problemu. Problem mam w grach online. Lagi, opóźnienia, freeze itp.

Internet 300/30, komputer i PS4 podłączone kablem.

Zrobiłem test ping i mam pytanie, czy to normalne, że 192.168.0.1 ma 50%  utratę pakietów?

iperf.upc.pl.png

Kolejna sprawa.

Pinguję serwery różnych gier online. We wszystkich wygląda to tak jak na poniższym screenie z WoT.

wot.png

Dziękuję i pozdrawiam.

33 ODPOW. 33
Konto zbanowane
815 181 29

Re: Hitron - utrata pakietów. Czy to normalne?

@Sezeruk  patrzysz na ostatnią linijkę i tam nie masz strat pakietów. 1 i 2 hop z reguły ma straty pakietów???

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Tytan
1002 588 82

Patrze na te wykresy i strat na łączu nie widzę

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
5 0 0

Jestem laikiem i dlatego pytam mądrzejszych czy wszystko w porządku

Jeżeli z łączem wszystko ok, to znaczy, że serwery gier są słabe.

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Highlighted
Tytan
1439 822 568

Czytam i oczom nie wierzę, jak tu u Was w temacie grzecznie i miło.

@Sezeruk witam na Społeczności UPC! 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Nauczyciel
524 139 24

@Sezeruk 
Powtórz test na adres login.p1.worldoftanks.eu tylko ustaw protokół TCP, port 443 oraz interwał (interval) na 0,3 sek.

Inspirator
5 0 0

@zuziawszystko według Twojej instrukcji:

wot2.png

Nauczyciel
524 139 24

@Sezeruk 

Nie wszystko jednak wg. mojej instrukcji, bo nie przełączyłeś modemu do trybu bridge. Co ciekawe w trybie router giną sporadycznie pakiety przy teście na login.p1.worldoftanks.eu, a w bridge już nie więc tym bardziej testuj w tym trybie. Czy na pewno zainstalowałeś Npcap i zrestartowałes system? Bo to czerwone pole wskazuje na brak Npcap w systemie albo złe ustawienia PingPlotter.

Przy bridge i prawidłowych ustawieniach PingPlotter powinno wyglądać podobnie jak na moim zrzucie:

login.p1.worldoftanks.eu.jpg

Inspirator
5 0 0

@zuzia 

Nie mogłem znaleźć bridge w Hitronie, ale już ogarnięte.

Npcap zainstalowany, ale dalej na czerwono w grach, defaultowych DNSach UPC.

Na zielono w google, twitter itp.

Jakieś rady jak to dobrze skonfigurować?

new.png

Nauczyciel
524 139 24

@Sezeruk 

Za dużo nie konfiguruje się, zrób reset TCP: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/299357/how-to-reset-tcp-ip-by-using-the-netshell-utility

Przeinstaluj Npcap: https://nmap.org/npcap/dist/npcap-0.995.exe

Po tych czynnościach zrestartuj Windows.

W PingPlotter wpisujesz jedynie adres, nr portu oraz interwał.

Np. DNS UPC - 62.179.1.61 protokół - TCP, port 53, interwał 0,3 sek.

Jeśli chodzi o grę musisz znać nie tylko adres, ale też podać prawidłowy port i protokół.

Adresy europejskich serwerów WoT:

login.p1.worldoftanks.eu

login.p2.worldoftanks.eu

Dla obydwu - protokół - TCP, port 443, interwał 0,3 sek.

Tytan
2162 821 71

@Sezeruk 

Hitron to modemorouter dla usługi biznesowej - w takiej usłudze nikogo nie interesują skoki pingu w grach.

Soft jest poprawiany ale nacisk jest kładziony na inne segmenty działania Hitrona.

Nie widzę większego sensu kolejnych testów pingu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
5 0 0

@KOCUREK1970 a jest lepszy modem/router w ofercie UPC, żeby można było normalnie grać online?

Zastanawiam się na ofertą Orange z ich światłowodem, ale obawiam się się, że też dadzą byle co i będę szukał pomocy na forach.

Nauczyciel
524 139 24

@Sezeruk 
Nikt tu nie zaleca testowania pingu, bo działa on po protokole diagnostycznym ICMP, testy dotyczą UDP oraz głównie TCP, to są protokoły transmisyjne  i połączenia powinny przebiegać prawidłowo, bez strat pakietów i skoków opóźnień i nieważne, czy w grach, czy innych usługach. Nieprawidłowe działanie transmisji UDP i TCP podlega reklamacji, tego samego nie można powiedzieć o zwykłym pingu. Materiał do ewentualnej reklamacji musisz zebrać sam, podałam wskazówki.

W UPC nic lepszego od Hitrona nie dostaniesz chyba, że jesteś z Warszawy w zasięgu 1 Gb/s. Nie wiem, czy do usługi biznesowej przewidziany jest modem Ubee, w każdym bądź razie ja z niego korzystam i bardzo sobie chwalę. Posiada on słabsze Wi-Fi niż Hitron, ale stabilność połączenia w grach jest bez zarzutu. Na razie jednak skup się na testach, bo główny problem może być w samym łączu, test na iperf.upc.pl wyszedł dobrze, do sprawdzenia masz wyjście w świat na europejskie serwery swoich gier.

Tytan
2162 821 71

.

Dla mnie owe wcześniejsze wskazówki nigdzie nie prowadzą a są jedynie szukaniem na siłę dziury w całym.

Choćby stanąć na głowie to i tak żaden test do niczego nie prowadzi - biznes ma na chwilę obecną zdaje się tylko Hitrona do wyboru.

Zatem Autor musi sam zdecydować czy chce dalej marnować czas na jakieś tam testy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
524 139 24

Na razie nawet nie wiadomo, czy problem jest po stronie modemu, czy łącza, a testy prowadzą do wyjaśnienia przyczyny i jej usunięcia, jeśli tego nie rozumiesz KOCUREK1970 to przynajmniej nie przeszkadzaj innym. Z góry dziękuję.