anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Wysoki ping na konsoli Xbox One S

Witam.

Posiadam intermet z UPC - światłowód 250mb/s pomijam fakt, ze wynik szybkości pobierania jest fatalny, ale chodzi mi tu tylko i wyłącznie o generowane opóźnienie. Problem dotyczy konsoli Xbox One S i pomiar ten robiony jest na tej właśnie konsoli.

Router Hirton CGNV4. Tutaj kieruje zapytanie, czy zna ktoś przyczyne tak dużego opóźnienia? Ponad 250ms. Zdaje sobie sprawe, że konsola leczyć się może z różnymi serwerami, ale test ten robiłem u dwóch innych osób i opóźnienie w obu przypadkach oscylowało w granicach 25-40ms. W czym może leżeć problem? Konsola jest podpięta kablem od przejściówki w ścianie. Podpięcie kabla bezpośrednio do routera, spowodowało "jedynie" zwiększenie prędkości pobierania z 45+/- na ponad 220, a opóźnienie pozostało nadal tak wysokie jak na załączonym zdjęciu. Prosiłbym o jakieś porady w tym temacie.

Dziękuję i Pozdrawiam.20200104_005858.jpg

18 ODPOW. 18
Highlighted
Tytan
2555 557 124

Re: Wysoki ping na konsoli Xbox One S

Ten duży ping jest we wszystkich grach na Xboxie czy jakiś konkretnych? Sprawdzałeś IP tych konkretnych serwerów na których to zauważyłeś w WinMTR?

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Nie robiłem żadnych innych testów prócz tego bezpośrednio z ustawień konsoli, ponieważ stwierdziłem, że nie jest to konieczne, bo jak wspomniałem u znajomych ten ping z tego samego pomiaru jest dużo niższy. Opóźnienie jest odczuwalne w każdej z gier online i zastanawia mnie fakt, skąd to sie bierze. 

Highlighted
Tytan
2555 557 124

W jakie gry grasz? Twoi znajomi też mają UPC? Jesteś w stanie zalogować się do GUI Hitrona i zobaczyć jaki masz sygnał DS/US?

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Głównie Fifa 20. Od czasu do czasu GTA, BF jak czas po pracy pozwala. Wskaźnik połączenia (opóźnienia) np. w fifie 20 nigdy nie osiągnął pięciu kresek - czyli najlepszy z możliwych. Gdzie u wspomnianych znajomych jest to na porządku dziennym.

Internet mają u innych dostawców. 

Mniemam, że chodzi o zalogowanie sie na adres ip routera? Tak mogę, ale dalej prosiłbym bym o pokierowanie. Strona poczatkowa na zdjęciu.Screenshot_20200104-014213.png

Highlighted
Tytan
2555 557 124

W DOCSIS WAN są informacje o sygnale. Wklej screeny z tej zakładki

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Screenshot_20200104-015054.png

Prosze.

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Sygnał wręcz wygląda idealnie. W takim razie sprawdź IP serwerów gier w WinMTR żeby ustalić gdzie ping rośnie

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Jak to sprawdzić konkretnie? I czy spprawdzanie pingu w konkretnej grze jest konieczne? Jeśli nie uruchamiając żadnej gry, a robiąc jedynie ten test od razu po uruchomieniu konsoli z poziomu xboxa - ping jest aż tak wysoki.

Highlighted
Tytan
2555 557 124

Na każdej grze nie musisz sprawdzać. Najczęściej grasz w fifę, a więc sprawdzasz adres easo.ea.com

Co do sprawdzania. Pobierasz WinMTR, uruchamiasz go i wpisujesz adres easo.ea.com i wciskasz przycisk Start

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Pobieram ten program na laptopie i sprawdzam to wpisując podany przez Ciebie adres. Sorry za takie pytanie, ale jeśli o to chodzi, to jestem w tym aspekcie kompletnie zielony.

// okej doczytałem. Postaram się to zrobić już nad ranem. Dam znać. Dziekuje!

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Bez tytułu.png

Moderator
79 9 16

@AnimaPL 

przekażę tą sprawę do weryfikacji, ale najpierw odpisz proszę na PW. 

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Poszło. Dziekuje

Highlighted
Użytkownik
10 0 0

Witam. I jak moja sprawa? Czy jest jakiś postęp?