UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe urządzenia

Zawodowiec
297 73 4

Zestaw UPC Wifi booster

Jeśli ktoś korzysta z takiego zestawu w UPC to moze by sie podzielił wrazeniami? Na ile stabilnie działają u niego te połączenia? Czy potrafi zerwać transmisję? To są urządzenia w innym standardzie (G.hn) niż te dostępne u nas w sklepach dlatego jestem ciekaw opinii.

15 ODPOW. 15
Zawodowiec
165 34 9

Re: Zestaw UPC Wifi booster

Jako że byłem testerem tego wynalazku to wypowiem się w paru zdaniach. Urządzenie dobre jest dla osób które mają problem zasięgiem i  nie chcą równocześnie "rozpruwać" mieszkania aby ciągnąć kabel. Ale coś za coś. W moim mieszkaniu transfery to max 100Mb/s (gniazdko z tym samym pokoju) do min 50-60Mb/s (sygnał musiał przejść przez tablicę bezpieczników topikowych). Testy były robione wyłącznie po kablu a mój internet do 250/20Mb/s DL/UL. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty z lat 80tych, czyli elektryka ma trochę lat. Dodatkowo moje ucho (mam 19 lat więcej jestem w tej górnej granicy słyszalności) słyszy wyraźne piszczenie cewek z "mniejszego" urządzenia i starsi ludzie tego nie słyszą, tylko młodzi do ok 25 roku życia (uwarunkowane biologicznie). Podsumowując jest to dobre aby nie robić niepotrzebnego  remontu w domu, no ale uwarunkowane jest mniejszymy transferami. 

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Zawodowiec
297 73 4

a jak jeśli chodzi o stabilność? mam już trochę doświadczenia z urządzeniami tego typu w standardzie AV500 na starych instalacjach ale interesuje mnie przede wszystkim stabilność, nawet nie szybkość połączenia, mam swoje spostrzeżenia jeśli chodzi o niezawodność takich połączeń ale urządzenie UPC jest w innym standardzie (G.hn) którego nie miałem okazji testować w warunkach bojowych...czy miałeś sytuację rozłączania połączenia?

Tytan
2242 526 100

Dobra, to ja też się wypowiem. U mnie owe PLCki chodzą stabilnie aczkolwiek bywały momenty, że się zawieszały, a to po update firmware routera (pomogło ustawienie IP dla dużego PLC na statyczny), a to po update sterów do Wi-Fi w laptopie (tu już pomógł update softu do PLC)

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
297 73 4

ja testowałem różne urządzenia, Fritza, D-Linka i TP-Linka i ostatecznie używam TP-Linka, mam też starą, dwużyłową instalację elektryczną a nie trójżyłową, więc siłą rzeczy urządzenia korzystające z MIMO nie rozwiną u mnie skrzydeł i prędkość pomiędzy urządzeniami PLC mam maks 460 - 480 Mbps ale i tak urządzenia mają porty 100Mbps Fast Ethernet, dopiero AV1000 i kolejne ma porty gigabitowe, TP-LInk TL-WPA4530 KIT i Fritz 540E Set działały najstabilnie, gorzej było z D-Linkiem DHP‑W311AV  i starym TP-Linkiem TL-WPA4220v1 :(

Tytan
1987 793 70

@pawelbnapisał(a):

a jak jeśli chodzi o stabilność? mam już trochę doświadczenia z urządzeniami tego typu w standardzie AV500 na starych instalacjach ale interesuje mnie przede wszystkim stabilność, nawet nie szybkość połączenia, mam swoje spostrzeżenia jeśli chodzi o niezawodność takich połączeń ale urządzenie UPC jest w innym standardzie (G.hn) którego nie miałem okazji testować w warunkach bojowych...czy miałeś sytuację rozłączania połączenia?

Jako dowód stabilności tego rozwiązania jakie oferuje UPC czyli WiFii Booster (instalacja u mnie 3 żyłowa) - przepchnięte przez zestaw 2TB danych w ruchu ciągłym, non stop, dwukierunkowo z jednego serwera na drugi serwer i w tym samym czasie korzystanie normalnie z internetu - ZERO problemów, nic nie rozłączało, nie gubiło linku pomiędzy urządzeniami ani wewnątrz takiego zestawu (monitoring sieci uruchomiony na Synology DS713+ NIE wykrył żadnej przerwy w dostępie do urządzenia, transferu czy samego zestawionego linku, link zawsze zestawiony na 1Gb).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Naukowiec
1121 312 46

@KOCUREK1970, link 1gbs, A jaka prędkość realnie? Tak się zastanawiam, to może być dobre rozwiązanie dla starszych mieszkań gdzie wszystko jest na jednej fazie. Bo w nowych domach czy mieszkaniach, gdzie mamy trzy fazy, i np gniazdka na parterze są na innej fazie niż na piętrze to już nie zadziała, tak?

Zawodowiec
297 73 4

@zylx

na różnych fazach zadziała ale będzie wolniej, te urządzenia działają na różnych fazach, możesz poczytać o tym w necie, wcześniejsze specyfikacje tego nie umożliwiały

@krupniok200 a Ty masz jaką instalację elektryczną w domu? dwużyłową czy trójżyłową?

Zawodowiec
165 34 9

Mam dwużyłową, a zerowanie do neutrala. 

Jest napisane że urządzenia muszą być na jednej fazie, bo inaczej nie ma bata aby się wgl skomunikowały

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Tytan
839 547 72

Potwierdzam to urządzenie działa na kilku fazach jednocześnie, trzeba mieć na uwadzę że  w takim połączeniu wydajność (łączność między urządzeniami które są na różnych obwodach) drastycznie spada.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Zawodowiec
297 73 4

@krupniok200

ciekawe bo urządzenia standardu HomePlug AV umożliwają pracę na kilku fazach ale w obrębie tego samego licznika tyle że tak jak napisałem, jak jest pomiędzy fazami to dość znacznie spada prędkość

Naukowiec
1121 312 46

To o jakich prędkościach pomiędzy fazami mozemy mowic? 

Tytan
839 547 72

Jest kilka zmiennych które trzeba brać pod uwagę.

1. Jakość instalacji elektrycznej

2. Typ rozdzielni (automaty, topiki)

3. Czy boostery są podłączone bezpośrednio do gniazdek czy przez listwy zasilające

U mnie na 4 letniej instalacji, kabel w scianach miedzy gniazdkami oraz ro rozdzielni 2.5/2, łącza na WAGO a nie na "wago"
Transfery na różnych obwodach sięgały do 60 Mbit, w pewnej konfiguracji nie byłem w stanie przeskoczyć 20Mbit

Transfery na tym samym obwodzie bujały się pod 85Mbit

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
1 0 0

Dzien dobry mam pewien problem wie pan jak połączyc internet bo mam problem internet widac ale nie moge sie z nim połączyć .

Nauczyciel
815 181 29

@Dawidcz0097  ale gdzie nie możesz się połączyć z wifi boosterem? Jeśli tak to po prawidłowym parowaniu musisz kliknąć na swoją sieć i wpisać hasło. Jeśli dobrze sparowałes to nazwa sieci i hasło są identyczne jak na wifi z compala

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta