UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozostałe

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
27 5 1

Własna lista kanałów

Czy na mediaboxie można stworzyć listę kanałów z własną numeracją?

35 ODPOWIEDZI
Naukowiec
949 306 36

Re: Własna lista kanałów

Nie. Na żadnym sprzęcie UPC nie można stworzyć własnej listy kanałów.

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
10 6 1

Pod tym względem Upc jest,,mistrzem świata"😠

Omnibus
253 50 7

@Rafał1971, @Aleks ja mam UPC MEDIAMODUL CI i nie ma problemu 😉

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Naukowiec
949 306 36

Bo masz moduł. A pytanie było o dekodery UPC (mediabox i horizon).

Zawodowiec
143 120 7

@Aleksnapisał(a):

Możesz stworzyć listę ulubionych która w jakimś tam stopniu może ułatwić Ci życie.

Innowator
27 5 1

Dziękuję wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

Naukowiec
949 306 36

@Pablonapisał(a):

@Aleksnapisał(a):

Możesz stworzyć listę ulubionych która w jakimś tam stopniu może ułatwić Ci życie.

To nie jest to samo. Jeśli chciałbym przesunąć np. TVP1 gdzieś w dalszą pozycję to co mi da lista ulubionych? Lista ulubionych nie ułatwia życia.

Zawodowiec
143 120 7

To czy ułatwia czy nie ułatwi jest indywidualną kwestią każdego człowieka, jak miałem mediaboxa to mi ułatwiało korzystanie.

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem cyt. "może ułatwić", to że w TWOIM konkretnym przypadku jest inaczej nie znaczy żę nie pomoże to autorowi postu.

Oj widzę żeś Pan jest ciężki przypadek.

Naukowiec
949 306 36

@Pablonapisał(a):

Oj widzę żeś Pan jest ciężki przypadek.

Słucham? Pytanie jakie padło to czy da się stworzyć listę z własną numeracją kanałów. Ty wyskakujesz z listą ulubionych, a ja Ci piszę, że to nie to samo. A Ty mi coś piszesz o tym, że "To czy ułatwia czy nie ułatwi jest indywidualną kwestią każdego człowieka". Co ma jedno z drugim wspólnego?

Zawodowiec
143 120 7

Wskazałem alternatywne rozawiązanie o którym być może autor postu nie wiedział.

Nie zanegował go a wręcz przeciwnie podziękował kulturalnie za opdowiedzi.

A teraz cytat

@MrPepkanapisał(a):

Lista ulubionych nie ułatwia życia.

Tu masz swoje powiązanie.

Problem z pamięcią krótkotrwałą czy sam nie wiesz co piszesz ?

Naukowiec
949 306 36

Wyrwałeś zdanie z kontekstu i się szczycisz nie wiadomo czym. A lista ulubionych jak może być alternatywnym rozwiązaniem skoro oznaczanie kanałów buźką to nie to samo co nadanie kanałowi inny numerek na liście. Takie jest moje zdanie i nie musisz za każdym razem jechać na mnie jak po łysej kobyle. Autor nie odpowiedział czy mu odpowiada lista ulubionych, a skoro mój post oznaczył jako rozwiązanie to odpowiedź została już mu udzielona.

Wykładowca
821 420 17

@Pablonapisał(a):

@Aleksnapisał(a):

Ale Autor pytał o własną numerację kanałów - na liście ulubionych jesteś całkowicie skazany na łaskę operatora.

Taka utworzona lista ma dokładnie taką samą numerację jak lista ogólna i wyglada jak wypluta z Kałasznikowa bo tak samo rozwalona.

Lista taka pomaga, jeśli chcesz ominąć co Ciebie nie interesuje, ale stricte numeracji nie zmienia żadnej.

Pomijam już fakt, że skoro KLIENT SAM sobie chce utworzyć WŁASNĄ listę, to NIKOGO nie powinno interesować co, jak, i gdzie pod danym nr chce KLIENT umieścić - narzucono mu numerację na liście ogólnej i tylko tam może tak być.

Na liście WŁASNEJ nikt nie powinien mieć prawa mi klientowi narzucać co, jak, i gdzie mogę dany kanał umieścić.

Z czym mogę się zgodzić - jako klienci mamy w tej kwestii ...... do gadania, co nie zmienia faktu, że u innych OPERATORÓW nie ma znaczenia jak sobie każdy to poukłada - ma dekoder w domu i robi jak chce.

Kwestia następna - skoro ktoś ma moduł CI+ UPC, to dlaczego tutaj jakoś operatorowi nie przeszkadza jak kto sobie to ustawi i pod jaką numeracją.

Więc skoro na module nie mogą niczego wymusić, to dlaczego robią to na swoim dekoderze - blokują proste sprawy a potem zdziwieni, że im klienci nosem kręcą.

Co więcej, dekoder jak i moduł są własnością operatora - na module się da a na ich dekoderze nie.

Przyznam, że żadnej tu logiki w blokowaniu tego na ich dekoderze nie widzę.

Mnie jako klienta mało interesuje kto komu i ile zapłacił by być na liście ogólnej pod danym nr kanału - lista własna jest MOJA i mnie nikt za to nie zapłacił, więc niech mi nikt nie dyktuje jak mam sobie co umieścić.

W dzisiejszych czasach takie działanie w moim odczuciu jest niedopuszczalne - zamiast klienta zachęcić, tylko się go zmusza do poszukania innego dostawcy, który mu tego nie utrudnia.

UPC Polska sama sobie strzela w kolano - a do ortopedy dziś kolejki nawet 2 lata...

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Zawodowiec
143 120 7

Co do dekoderów to logicznym wytłumaczeniem są umowy z nadawcami

Jeżeli chodzi o CI to służy ona tylko do dekodowania sygnału, całą reszta zajmuje się TV więc w tym przypadku nic Ci nikt nie może narzucić.

Mnie też to wkurzało że jest taka polityka, ale umowa nie opierała się o numeracje i listę kanałów tylko o dostarczenie konkretnej zawartości kontentu TV.

Dostawałem to za co zapłaciłem.

Inną kwestią jest to że znalazłem lepszą ofertę.

GDA
Pan Abonent ;-)
874 478 41

Mediamodul nie jest dekoderem i operator nie ma możliwości wprowadzić żadnej blokady z wyłączeniem szyfrowania sygnału-wszystko odbywa się po stronie telewizora to po pierwsze 

Po drugie nie po to nadawcy kanałów podpisują umowy z UPC na konkretne miejsca w komórkach pamięci aby potem nie moc tego wyegzekwować 

---
UPC MediaModuł CI+ | Horizon HD H/S | Connect Box
Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Select | HorizonGO | Mega Sport | Canal+ Select