UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Techniczna strona forum

Użytkownik
2 0 0

Instalacja internetu przez montera

Cześć,

Już od jakiegoś czasu mam internet od UPC. Użytkuję go po poprzednim lokatorze w moim mieszkaniu. Internet działa ok ale wydaje mi się że samo podłączenie mogłoby być wykonane zdecydowanie lepiej. 

Mieszkanie jest w nowym budownictwie i ma własne okablowanie z którego monter nie skorzystał co skutkuje tym że nam bardzo brzydko wyprowadzony kabel ze skrzynki do routera i nie mam internetu w gniazdkach które są w całym mieszkaniu.

Co muszę zrobić aby UPC podłączyło mi internet w bardziej elagancki i efektywny sposób.

Z góry dziękuję że wszelkie rady

4 ODPOW. 4
Highlighted
Tytan
1029 593 86

Re: Instalacja internetu przez montera

Patrząc przez pryzmat mojego doswiadczenia jedyne co.mi przychodzi na myśl to to ze z tymi kablami w instalacji deweloperskiej jest cos nie tak, cos co zostało stwierdzone juz wczesniej dla tego moze puszcza swoj kabel, unika w ten sposob późniejszych kłopotów. Instalator jak kazdy człowiek chce zrobic tak żeby bylo dobrze i żeby sie nie narobic wiec zapewne jak by mógł to by wykorzystał infrastrukture deweloperska, szybko, łatwo i przyjemnie.

Ktos kto podpisał wcześniej umowę zgodził sie na odbior takiej instalacji wiec nie za bardzo wiem o co tu walczyć. Ty tak samo jak ja nie znasz powodu dla którego to zostało tak zrobione.

Mozesz wezwac płatny serwis UPC i poprosić ich o przepiecie infrastruktury na ta ktora znajduje sie w mieszkaniu.

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2195 823 72

@Norbaz 

W 99,99% przypadków, instalację kablową tv i wszelkie pochodne kładzie elektryk, przy okazji kładzenia instalacji prądowej (bo tak dla dewelopera taniej).

A to powoduje, że często by nie powiedzieć zawsze położy ją jak się kładzie instalację prądową - a to błąd podstawowy i z miejsce wykluczający wykorzystanie takiej instalacji do SAT/CATV.

Instalacja SAT/CATV winna być położona na tzw gwiazdę czyli równolegle (osobny przewód do każdego miejsca, ile pomieszczeń odbioru tyle osobnych przewodów w każde miejsce - schodzących się w jednym punkcie, skrzynce).

Elektryk kładzie to szeregowo, czyli od gniazdka do gniazdka - taniej dla dewelopera bo mniej przewodu idzie, mniej się napracuje a ma zapłacone za punkt, więc elektryk nic kasy na tym nie traci.

Powodem, dla którego monter nie skorzystał z wbudowanej instalacji kablowej, może też być fakt zastosowania nędznej jakości przewodów, gniazdek, niewłaściwych gniazdek itd.

Jeśli wezwiesz serwis UPC, będzie on płatny (dopisany do faktury) - bez znaczenia czy cokolwiek z tego wyjdzie czy nie.

Miej tylko świadomość, że w razie potencjalnej awarii, problemów UPC powie "instalacja kablowa jest pańska, monter zrobił ile mógł, na to nie ma naszej gwarancji i nie odpowiadamy za problemy".

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
2 0 0

Wydaje mi się że w mieszkaniu idzie osobny przewód do każdego z  pomieszczeń

Co mogę jeszcze zrobić żeby upewnić się że instalacja jest poprawnie wykonana?

Gniazdka mogą nie być prawidłowe bo widzę że wyjście jest bardziej jak dla telefonu niż kabla ethernetowego. Ale wydaje mi się że gniazdko stosunkowo łatwo wymienić na poprawne?

Natomiast nie rozumiem dlaczego usługa UPC ma być płatna. Czy nie mogę tego zgłosić jako reklamacje jako nieprawidłową instalacje? Mogę ewentualnie zagrozić wypowiedzeniem umowy bo jeśli podpisze z nowym dostawcą to wtedy i tak powinien do mnie przyjechać nowy monter i wtedy będę miał okazję to poprawić.

Tytan
2195 823 72

@Norbaz napisał(a):

Wydaje mi się że w mieszkaniu idzie osobny przewód do każdego z  pomieszczeń

Co mogę jeszcze zrobić żeby upewnić się że instalacja jest poprawnie wykonana?

Zapytać tego co to kładł, poszukać rysunków technicznych u dewelopera.

@Norbaz napisał(a):

Gniazdka mogą nie być prawidłowe bo widzę że wyjście jest bardziej jak dla telefonu niż kabla ethernetowego. Ale wydaje mi się że gniazdko stosunkowo łatwo wymienić na poprawne?

Ale przewód sieciowy też musi być położony równolegle.

A jak gniazdko jest niby telefoniczne, to przewodu sieciowego może tam nie być wcale, więc netu na takim przewodzie nie puścisz.

@Norbaz napisał(a):

Natomiast nie rozumiem dlaczego usługa UPC ma być płatna. Czy nie mogę tego zgłosić jako reklamacje jako nieprawidłową instalacje? Mogę ewentualnie zagrozić wypowiedzeniem umowy bo jeśli podpisze z nowym dostawcą to wtedy i tak powinien do mnie przyjechać nowy monter i wtedy będę miał okazję to poprawić.

Ale reklamacja na co?

To co masz działa bo wykonane przez UPC a chcesz podpięcia pod przewody, które nie wiadomo kto i jak kładł i nie są własnością UPC.

Wypowiedzenie umowy? - obawiam się, że operator to przyjmie i zabulisz kilka tys zł za zerwanie umowy.

Powtarzam - nikt nie wie co tam masz, jak zrobione itd, dlatego mnie to wcale nie dziwi, że monter wykonał oddzielną instalację.

Monter nie jest od sprawdzania jakości wykonania takiej instalacji, jej prawidłowości itd.- pewnie spróbował się pod to podłączyć, nie zadziałało to zrezygnował.

Nadal nie widzę tu uzasadnienia dla darmowego serwisu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.