UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
39 20 2

Telefon stacjonarny - blokada intruza

Witam,

Problem pośrednio związany z UPC. Sądziłem, że podobnie jak w telefonii komórkowej mój dostawca usługi będzie mógł mi zablokować podany przeze mnie numer natręta. Niestety - miła Pani na czacie poinformowała mnie, że jest to możliwe tylko bezpośrednio w aparacie - jeśli akurat posiadany model takową funkcję posuada. I tu się zaczęły schody, bo według instrukcji mój Panasonic jest do tego zdolny, a w menu takiej możliwości nijak nie widzę! Może trzeba użyć jakiegoś specjalnego kodu? Nie podaję póki co dokładnych danych aparatu, bo może to moje pytanie jest tu nie na miejscu i nie ma co liczyć na odpowiedź. Gdyby jednak ktoś się moim kłopotem zainteresował - służę szczegółami.

Pozdrawiam forumowiczów

Kazimierz

12 ODPOW. 12
Moderator
932 600 151

Re: Telefon stacjonarny - blokada intruza

@Kazimierz witamy w Społeczności UPC! Jako Twój dostawca usług nie mamy możliwości, aby zablokować numer osoby dzwoniącej do Ciebie. Jeśli dodatkowo nie widzisz takich ustawień w menu swojego aparatu (a według instrukcji podcienia, taka opcja powinna się tam znajdować) to proponuje zresetuj go do ustawień fabrycznych. 

Profesor
1620 418 83

@Kazimierz

Soft do aparatu najnowszy?

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1378 607 54

@Kazimierz

Jaki dokładnie model telefonu Panasonic posiadasz?

Ja w swoim Panasonicu mam "ignoruj nr telefonu" - model to KX-TG6811

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
39 20 2

Mój telefon to KX-TG6411PD. Instrukcja jest dla trzech modeli wspólna

blokada0.jpg

I tu dochodzimy do sedna sprawy:

Nie zauważyłem tego:

blokada1.jpg

Teraz wszystko jasne.

Przepraszam najmocniej za zamieszanie i dziękuję za chęć pomocy.

I przestroga dla innych - zanim zaczniecie panikować pomyślcie pięc razy i przeczytajcie ze zrozumieniem to co jest do przeczytania.

Pozdrawiam

Kazimierz.

PS. A temat najlepiej usunąć...

Innowator
39 20 2

Ponieważ problem niechcianych (nocnych!) telefonów nie znika, muszę podjąć jakieś kroki. Tymczasowo po prostu odpinam na noc aparat od sieci, ale docelowo muszę albo kupić sprzęt z możliwością blokady, albo zrezygnować z tej usługi, albo spróbować poprosić o zmianę numeru. I tu pytanie  - może ktoś taką zmianę przerabiał? Da się? Za ile? Ile to trwa?

Pozdrawiam

Kazimierz

Profesor
1378 607 54

@Kazimierz

Trzeba się skontaktować w sprawie tego z infolinią UPC.

Sprawdzić, czy nie ma naszej zgody na umieszczenie naszego nr telefonu w bazach abonenckich innych operatorów jak i w bazie UPC.

Ale podejrzewam, że to niewiele da (i tak nr może znowu ponownie gdzieś wyleźć).

Może spróbuj ustawić w Twoim fonie, by pomiędzy np 21 a 9 rano telefon "nie grał" żadnego sygnału dźwiękowego.

Albo zmienić aparat obecny na model fona który wskazałem - nie jest może tani, ale funkcja ta działa sprawnie.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
39 20 2

Rozmawiałem na czacie w sprawie ewentualnej zmiany numeru. Koszt 39 PLN jednorazowo, zgłoszenie takiej potrzeby na piśmie (może być skan z podpisem przesłany elektronicznie),po kilku dniach mamy śieżutki numer. Pozostaje tylko poinformować parę osób o tej operacji i po kłopocie. Jeśli ten brzydki ktoś co dzwoni się nie zniechęci zamierzam pójść tą trogą.

Dziękuję za pomoc

Kazimierz

Moderator
932 600 151

@Kazimierz jeśli wiesz kto to taki, to pamiętaj także, że można skorzystać z pomocy organów ścigania czy tez jakiejś kancelarii prawnej. To co opisujesz wygląda już jak nękanie więc może warto uprzejmej osobie wyjaśnić w sądzie, że to mało grzeczne.

Profesor
1378 607 54

@Kazimierz

Art. 190a. Stalking

Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Innowator
39 20 2

@GMateusz@KOCUREK1970

Dzięki za pomoc.

Kroki prawne to ostateczność, nie będę się szlajał po sądach z osobą o - powiedzmy - dosć skomplikowanej konstrukcji psychicznej, sądząc z treści monologów. A że nie ma w tym jakichś gróźb pod moim adresem (czy kogoś z rodziny) tylko jakieś niestworzone historie na temat osoby trzeciej, poczekam, może mu się znudzi. Wyłączyłem pocztę głosową, w dzień nie odbieram jak widzę ten numer, a na noc odpinam sieć. Częstotliwość opisywanych zdarzeń spadła znacznie, więc - powtórzę - zastosuję metodę na przeczekanie.

W lipcu kończy mi się umowa, może w ogóle zrezygnuję z telefonu stacjonarnego - i tak całe lato będę spędzał poza zasięgiem moich usług...

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego odbioru :-)

Moderator
932 600 151

@Kazimierz szkoda Twojego zdrowia na stosowanie metody "na przeczekanie". Zmiana numeru telefonu w UPC to cennikowo 39 zł, w Twoim przypadku zadziałamy jednak niestandardowo. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz do mnie na priv.

Innowator
39 20 2

Moderator @GMateusz ma moc.
Należą mu się specjalne podziękowania za tak życzliwe podejście do mojego problemu oraz szybkie i sprawne jego rozwiązanie. Od wczoraj mam nowy świeżutki numer telefonu stacjonarnego a na dodatek miła Pani pozwoliła mi wybrać jedną z trzech propozycji.

Okazuje się, że zawsze warto próbować, nie ma rzeczy niemożliwych.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Kazimierz