UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon UPC

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Telefon stacjonarny nie odbiera połaczeń

Od kilku dni telefon stacjonarny przestał odbierać połączenia innych operatorów (np Play, Orange, Vectra itp...). Po podłączeniu go przez UPC (przed tygodniem) wszystko działało łącznie z przeniesieniem numeru. Zaznaczam, że nie pomaga restart modemu. Konsultanci sugerują winę po mojej stronie a ja jednak uważam, że to jest jakiś błąd programowy- po moich interwencjach mój tel stacjonarny odebrał połączenie z UPC (29 maj g. 13:20) czyli fizycznie telefon działa. Na bajzel wskazuje mail z UPC, że jutro (1maja) nastąpi przeniesienie numeru tymczasem jak pisałem wyżej numer już  dawno został przeniesiony i z poczatku działał poprawnie.

6 ODPOW. 6
Zawodowiec
144 31 5

Re: Telefon stacjonarny nie odbiera połaczeń

@plouhbeam1Sam restart może nie przynosi rezultatu ale proponuje Ci reset do ustawień fabrycznych.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Nauczyciel
561 391 48

Hahahahaha a mi to wygląda jak klasyczny problem z RN
Oni się dodzwinią bo połączenie jest realizowane wewnętrznie przez ich centrale natomiast cały ruch przychodzący jest błędnie kierowany.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
6 0 0

Na czym polega reset do ustawień fabrycznych? Prowadziłem reset poprzez wyłączenie prądu a także reset poprzez przytrzymanie przycisku "reset" przez ponad 30 sekund. Po resecie modemu CH7465CE czekam zawsze aż pogasną kolejno migające diody WiFi, tel ... do momentu jego ustabilizowania - nic nie pomaga, tel. nadal nie odbiera połączeń. Dzwonić mogę po niemal całym świecie. Wszystko pozostałe działa : internet, WiFi, smart TV. W pownym sensie zaczynam widzieć pewien pozytyw bo nie mogą się dodzwonić szmatławcy oferujące "za darmo" patelnie, garnki itp.

Użytkownik
6 0 0

Dalej z nimi "walczę" nawet na  wniosek konsultantki przetestowałem drugi aparat  tel . Co oznacza tajemniczy dla mnie skrót "RN".  Swoją drogą to jest z ich strony dziwna polityka, że już na starcie próbują wmówić winę klienta .

Nauczyciel
561 391 48

RN - czyli routing number
Każdy operator TEL ma taki numer, to za jego pośrednictwem połączenia przychodzące od innych operatorów są kierowane na prawidłową centralę która to już kieruje ruch na odpowiedni numer.

W Voipach istnieją pojęcia:
Operator Macierzysty - to operator do którego należy pula w któej znajduję się Twój numer telefonu
Operator Dawca - czyli operatora który oddaje numer telefonu, może być nim operator macierzysty ale może to być także kolejny operator do któego być może wcześniej przeniosłeś numer

Operator Biorca - czyli w tym wypadku UPC bo to do niego mają być kierowane połączenia.

Dkoro możesz się wydzwonić w świat i Twój numer wyświetla się prawidłowo a nie działają tylko i wyłącznie połączenia przychodzące obce (z innych sieci) to oznacza że w UPC na 98% jest wszystko ok a problem jest u operatora macierzystego który błędnie kieruje numer.

Tą sprawę w Twoim imieniu powinno wyjśnić UPC za pomocą zunifikowanej platformy z kórej korzystają wszysscy operatorzy (miała być rozwiązaniem chaosu któy kiedyś panował podczas przenoszenia numerów)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Użytkownik
6 0 0

Dziękuję za porady. UPC przyznało się, że to problem z RN, tylko po co mnie tyle zwodzili.