UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon UPC

ROZWIĄZANE
Innowator
23 16 0

Telefon UPC, CLIP, jednorazowe WYŁĄCZENIE wychodzącej blokady prezentacji numeru

Poszukuję odwrotnego krótkiego kodu do: *77*

Który to powyższy krótki kod (przy domyślniej konfiguracji numeru telefonu, gdzie identyfikacja jest WŁĄCZONA), wklepany przed wybieranym numerem, powoduje jednorazowe zastrzeżenie informacji (identyfikacji) o naszym numerze telefonu - przydatne jak się dzwoni do firm, urzędów, aby potem nam nie zaspamowali numeru (bo go jakaś baza danych z automatu wchłonie) głupimi ofertami. Czyli chodzi o nie rozdawanie każdemu jak leci naszego numeru.

Włączenie blokady na stałe (aby za każdym razem nie wklepywać kodu: *77*), w konfiguracji usługi telefonu, na strone moje upc

https://www.upc.pl/content/www30-upc-pl/pl/mojeupc/products/telephony

Czyli ustawienie funkcji "Blokada prezentacji numeru telefonu" na TAK, powoduje jednak, że nie do każdego się dodzwonimy, bo niektórzy mają ustawione odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych. I wtedy za każdym takim przypadkiem trzeba włazić na stronę i odblokowywać identyfikację co robi się niepraktyczne i kłopotliwe, bo trwa to potem kilka minut zanim system przemieli zmienione ustawienie.

Tak więc poszukiwany krótki kod, który mimo włączenia stałej blokady identyfikacji (przez stronę mojeupc) umożliwia nam jednorazowe odblokowanie tej prezentacji (dla prywatnych ludzi, którzy nie przyjmują połączeń zastrzeżonych), jeżeli numer poprzedzimy poszukiwanym krótkim kodem odblowania jednorazowego.

Na infolinii tradycyjnie nikt nic nie wie na ten temat. Potrzeba więc zapytania o to zjawisko ludzi od softu obsługującego serwer telefonii (którzy znają oprogramowanie i wszelkie tajniki z nim związane) i wskazanie takiego krótkiego kodu.

Analogia do operatorów komórkowych, gdzie u większości działają kody:

 

*31*# stałe ukrywanie numeru
#31*# stała prezentacja numeru
#31# jednorazowe ukrycie numeru
*31# jednorazowa prezentacja numeru

 

W komórce mimo włączonej stałej blokady identyfikacji możemy sobie jednorazowo dla danego połączenia, poprzedzając wybierany numer krótkim kodem: *31# odblokować identyfikację na czas takiego połączenia.

Czyli poszukiwany dla UPC odpowiednik komórkowego kodu: *31#

Przez analogię z komórkowych sieci robiłem próbę telefonu upc - przy włączonej na stałe przez mojeupc blokadzie - z kodem: *77#

poprzedzając nim wybierany numer, ale to nie działa (serwer nie przewiduje takiej kombinacji kodu). Jaki to będzie więc kod dla telefonu upc? A jeżeli go do dziś nie ma to przydałoby się taki kod wdrożyć, żeby telefon upc miał podobną funkcjonalność jak większość telefonów komórkowych operatorów.

1 ODPOWIEDŹ 1
Tytan
1439 822 568

Re: Telefon UPC, CLIP, jednorazowe WYŁĄCZENIE wychodzącej blokady prezentacji numeru

Kod, o którym mówisz nie istnieje. Nie mam także informacji, abyśmy mieli w planie wdrożyć takie rozwiązanie do naszej usługi.

---------------------------------------


Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.