UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Telefon UPC

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 1

usługa telefoniczna

czy modem na którym jest telefon może wysłać sygnał zajętości (rozłączenia) gdy dzwoniący do mnie się rozłączy- bo wysyła jakiś inny sygnał i moja centrala abonencka tego nie rozumie i nie rozłącza połączenia. Problem występuje w firmie gdzie są 3 takie numery analogowe podłączone do nowej abonenckiej  centrali cyfrowej. Rozmowa z infolinią nie pomogła. Nie  wiem może problem  nie leży w konfiguracji modemu? Czy ktoś już miał taki problem? 

2 ODPOW. 2
Zawodowiec
111 33 9

Re: usługa telefoniczna

W telefonii stacjonarnej nie ma automatycznego rozłączania się, jeżeli druga strona się rozłączy. Trzeba nacisnąć ten "czerwony" przycisk (mam tego typu doświadczenie bo z babcią mam takie problemy bo się nie rozłącza). Jakbyś korzystał ze 100% telefonii cyfrowej, czy tam VOIP to by tak działało. Niestety telefon działa na analogu, więc automatyczne rozłączanie nie będzie działać. 

Moje doświadczenia są takie, dzwoniąc pomiędzy komórką a telefonią UPC (bramka VOIP a potem anaglog):

rozłączając się po stronie stacjonarki, komórka się rozłącza (normalne, bo kończymy połączenie a cyfrowe dane w tel kom rozłączają)

rozłączając się po stronie komórki, niestety stacjonarka nie rozłącza się, gdyż jest na linii analogowej

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Użytkownik
2 0 1

Re: usługa telefoniczna

Tak, może nie doprecyzowałem - Centrala zgłasza się zapowiedzią na połączenie przychodzące jeśli ktoś podczas zapowiedzi rozłączy się to sygnał rozłączenia który wysyła modem nie jest sygnałem zjętości tak jak w telefonii stacjonarnej i centrala nie wie że połączenie jest zakończone i zestawia je do wyznaczonego abonenta wewnętrznego a ten odbiera i ma głucho.Użytkownik ma do mnie pretensje że centrala źle działa. producent centrali zna problem ale - musi być prawidłowy sygnał rozłączenia. Ponieważ na infolinii UPC nie pomogli -to może tutaj ktoś miał taki problem i go rozwiązał