UPC
mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Televízió - Technikai segítség

MEGOLDVA
Highlighted
Fórumozó
2 0 0

HD hangerő beállítása

Jó lenne, ha be lehetne úgy állítani a hangerőt, hogy  a csatornák közti lapozásnál ne ordítson fel a HD-nél a hang. Valaki tud erre megoldást?

7 VÁLASZOK 7
Haladó fórumozó
3 1 2

Re: HD hangerő beállítása

hello hello,

Ilyenkor a boxok a tv-re bízzák a hangvezérlést, tehát a tv távkapcsolóval tudod lejjebb venni a hangot. 

Milyen típusú boxod van? Esetleg ha nem Horizon HD-s boxod van akkor össze tudod hangolni a tv távirányítóddal, a médiabox távirányítót, és akkor a UPC-ssel is tudod vezérelni. 

Fórumozó
2 0 0

Köszi a javaslatot. Eddig a TV távirányítot használtam, de nem jó ha csendben lapozgatsz és felordít a HD-s csatorna és a két távirányítóval ülsz a kezedben. Holnap megnézem a boxot, legfeljebb a 1221 segít.

Haladó fórumozó
3 1 2

https://www.upc.hu/pdf/upc_digital_felhasznaloi_kezikonyv.pdf

A 105. oldaltól vannak a távirányító kódok, ha elakadsz a 1221 tuti segít, hajrá. 

Fórumozó
4 0 0

Ez így igaz sikerült a távvezérlőt behangolni a TV-re DE.

Mivel boxon keresztül nézem HD adásnál felüvölt, megnyomom a TV gombot átvált sötét képernyőre (mivel nincs felhangolt csatornám) állítok a hangerőn saccra majd megnyomva a UPC gombot visszavált képre aminek a hangereje annyi amennyi, majd a következő csatorna ami nem HD az meg halk. Igazábol a megoldás nem született meg. Ha az analog adást felhangolom akkor lenne értelme ennek a funkciónak de akkor minek a box távkapcs? Ez igazábol csak arra jó hogy ki tudom kapcsolni mindkét készüléket 1 távkapcsal.

TV beállításaiban a csatornák közti hangerő szabályzás ennél semmit nem csinál, a boxon csak a bekapcsolási hangerő állítható.

Várnám az igazi megoldást ha rájött már valaki.

Az ügyfélszolgálaton még a kérdést sem értik nemhogy érdemben tudnának válaszolni.

Fórumozó
2 0 0

Van megoldás csak nem horizon médiaboxra!

A régi típusú Boxnál

Menü> beállítások> tv beállítások> HDTV hangszinkronizáció 

És után már lehet állítani a boxon is a hangot.

Profi fórumozó
29 6 3

Én minden esetbe a tv-t 100%-ra állítom a távirányítójával és utána a médiaboxét használom hangerő szabályozásra.A tv távirányítót csak a tv ki:-,bekapcsolására használom.

Angyal Péter
Fórumozó
1 0 0

Szia. Tudnál nekem segíteni a tv távirányítójának összehangolásában, hogy a hangot a box távirányítójával tudjam állítani. Elemcsere volt a távirányítóban és a szerelő állította be korábban. Köszönöm szépen