UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WiFi i WiFree

Highlighted
Menedżer Społeczności
249 268 75

Poszukiwani testerzy - PLC

Cześć!

W niedługim czasie rozszerzamy ofertę naszych usług/urządzeń o sprzęt, który wzmocni zasięg sieci WiFi w miejscach, gdzie konfiguracja ścian, odległości od modemu lub wszelkiego rodzaju zakłócenia wpływają negatywnie na jakość połączenia.

Sprzęt PLC, który będzie w naszej ofercie, wykorzystuje do transmisji sieć elektryczną w mieszkaniu/domu. Zasady działania takich urządzeń znajdziecie pod linkiem https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007417 .

Szukam chętnych, którzy chcieliby przetestować urządzenie PLC kolejnej generacji i podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. 

Zależy nam na sprawdzeniu najróżniejszych konfiguracji sprzętu UPC z jakiego korzystacie (modem z WiFi/Horizon z WiFi itd.) dlatego w przypadku bardzo dużej ilości chętnych zastrzegamy sobie prawo do selekcji testerów. 

WAŻNE! Za korzystanie ze sprzętu w trakcie testów testerzy nie ponoszą żadnej opłaty (poza prądem ). Dalsze szczegóły omówimy z testerami w osobnej komunikacji.

Jak i kiedy się zgłosić do testów?

Wystarczy do 11 marca odpowiedzieć w tym wątku i krótko opisać konfigurację sprzętową, w której korzystacie z WiFi, np.:

Horizon z WiFi, dwa piętra, dom

ConnectBox z WiFi, jedno piętro, blok ze ścianami z żelbetonu

Technicolor 7200 z WiFi, trzypiętrowy dom

Szczególnie poszukiwany jest tester korzystający z usług na 2 kondygnacjach/piętrach.

Czekam na Wasze zgłoszenia!

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (2)
75 ODPOWIEDZI
Naukowiec
949 306 36

Re: Poszukiwani testerzy - PLC

Zgłaszam się.

Connectbox w trybie modemu do niego podłączony router Asus RT-AC51U (choć planuję jego wymianę), mieszkanie w bloku jednokondygnacyjne gdzieś z 60m2. Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna takiego adapteru lecz inne wydatki jakie spadały skutecznie blokowały mi zakup adaptera. A po co mi on? Chcę za jego pomocą połączyć kablowo 2 TV i soundbar z routerem (soundbar bowiem co jakiś czas gubi sygnał wifi z routera). Czy łapię się?

https://zanimnapiszesz.info
Specjalista
41 37 0

Horizon połączenia przez wi-fi mieszkanie w bloku ok 50m2. Wszystkie komputery działają na kartach bezprzewodowych oraz smartfony. Do drugiego pokoju sygnał bez dodatkowej anteny przechodzi bardzo słabo. Sciany mam naprawdę bardzo grube 2 wiertarki uwalone

Horizon max HD+MegaSport+Mediabox HD+CI+
120mb/s
Innowator
24 15 0

Cześć,

Chętnie przetestuje rozwiązanie.

Mieszkanie w bloku 60m2, dużo ścian, dlatego sygnał Compal-a jest mocno osłabiony po drugiej stronie mieszkania (15m) co jest aktualnie problemem.

Konfiguracja: Compal jako modemo-router, większość urządzeń po WiFi, komputer stacjonarny po kablu, ale chetnie bym się kabla pozbył na rzecz PLC.

THH XIV - MAX HD CI+, 120 Mb, HORIZON MultiRoom, HBO, Filmbox, Cinemax
Ekspert
92 26 5

Ja także sie zgłaszam 

Posiadam ConnectBoxa, do niego mam na stałe podpięty PC na kablu oraz jeden kabel do innych komputerów jak laptop czy drugi komputer jak mam jakiś do naprawy. Poza tym mam 8 stałych odbiorników na WIFI m.in. TV smart (urządzenie PLC mogłoby tam fajnie być stestowane), 4 samrtfony oraz 3 laptopy (tutaj też PLC można fajnie sprawdzić). Mieszkam w 48 metrowym mieszkaniu w bloku z "wielkiej płyty". W niektórych miejscach WIFI spada mi do 1 kreski w mieszkaniu czy to 5GHz czy to 2.4GHz. W mieszkaniu mam elektryke ok 30 lat starą w ujkładzie TT podzielona na 3 sieci (mam 3 bezpieczniki, które są rozdzielane z jednej fazy zaraz za licznikiem cyfrowym). Dużo plusów i minusów słyszałem o tych urządzeniach, więc chciałbym przetestować owy sprzęt jak będzie się zachowywywał u mnie, szczególnie że mam 3 bezpieczniki na 3 sieci elektryczne.

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Mck
Użytkownik
1 5 0

Chętny na testy
zacytuję : "ConnectBox z WiFi, jedno piętro, blok ze ścianami z żelbetonu" idealnie opisuje moją sytuację, na drugim końcu mieszkania 60m2 tragedia z zasięgiem, a czasem nawet z repeaterem jest ciężko.

Wykładowca
798 415 49

To i ja się zgłaszam  

Konfiguracja u mnie to ConnectBox z WiFi, jedno piętro, blok ze ścianami z "wielkiej płyty", działówki z cegły. 

Bardzo dużo sieci na 2,4 Ghz w zasięgu, więc wifi ledwo ledwo...na 5 Ghz dużo lepiej
Już kiedyś miałem PLC i nawet się sprawdzało  

Pozdrawiam
Tagi (1)
Zawodowiec
162 61 5

Byłbym znowu idealnym testerem, gdyby nie jeden mały problem. Sufitopodłoge w domu mam w konstrukcji lekkiej, czyli drewniane krokwie wypełnione watą i na to z jednej strony gipskarton z drugiej płyta OSB. na piętrze ściany gipskarton. Jednak pozostałe parametry to:

na parterze Horizon 250 Mb

na piętrze CB 500 Mb

Łącznie dom o powierzchni 150 m2 a w lecie też korzysta się w ogrodzie.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Specjalista
55 26 0

Gniazda musza być połączone ta samą fazą weźcie to pod uwage.

Horizon Max z PVR -=- MR HD z PVR -=- Fiber POWER 250 Mb/s -=- Minuty DOMOWE MAX -=-C+ Select -=- Pakiet MEGA Sport -=- Horizon GO -=-
Innowator
27 4 0

W ogóle to instalacja powinna być po pomiarach i do tego ważne czy nowa na miedzi czy stara w blokach na aluminium albo nowa chińska miedziowana

Innowator
28 12 1

Witam, zgłaszam się do testów, dość spore mieszkanie, kilka ścian dzielacych pokoje itd.

ConnectBox + Horizon (możemy przerzucić usługi i sprawdzać)

Innowator
22 4 0

Edit

Nieważne, u mnie to urzadzenie sie nie sprawdzi z racji tego jak mam rozlokowany sprzet w mieszkaniu.

Menedżer Społeczności
5 25 0

@erwinsans napisał(a):

Gniazda musza być połączone ta samą fazą weźcie to pod uwage.

No właśnie, testy pokażą jak będzie to funkcjonować w realu, różne fazy mają być tylko utrudnieniem, nie ograniczeniem. Szczegóły i specyfikację nowego sprzętu poznacie po zapisaniu się na testy 

Tagi (2)
Specjalista
55 26 0

Mogę po testować. 60 m2 żelbeton, drugi pokój dzielą dwie ściany.

Horizon Max z PVR -=- MR HD z PVR -=- Fiber POWER 250 Mb/s -=- Minuty DOMOWE MAX -=-C+ Select -=- Pakiet MEGA Sport -=- Horizon GO -=-
Inspirator
1 4 0

Dzień dobry,

Z chęcią przyłączę się do testów, gdyż myślałem już nad takim rozwiązaniem.

Moja konfiguracja: Ubee EVW3226 z wifi, jeden poziom, mieszkanie prawie 100 m2 do pokrycia zasięgiem, w bloku, konstrukcja betonowa, bloczki silikatowe i cegła pełna. Obecny Ubee nie obie z tym rady. Z PLC może być ciekawie.