UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WiFi i WiFree

ROZWIĄZANE
Highlighted
Zawodowiec
229 52 7

Wi-free wyłączyłem

dzis wyłączyłem wi-free i na analizerze mam w mieszkaniu 30dBm o 5dBm się podniosło czy te wyłączenie ma wpływ na siłe głównego sygnału wifi.Czy pobór prądu też spada. Strasznie w moim 4 piętrowym bloku sieci się nakładają.z dołu sąsiadka u mnie na wykresie 40dBm i wszyscy mają auto kanały i co pare dni są w innym miejscu,tak skacza z 11 do 6 póżniej 1kanału.ja ustawiłem na 3..i każdy ma te wi-free całe te pasmo zajęte pare pieter z dołu jest sygnał 60dBm.

Czy ten szum powoduje że mam poszarpane wykresy sygnału,czy jest inny powód?

8 ODPOWIEDZI
Nauczyciel
663 382 17

Re: Wi-free wyłączyłem

@Fredek50

Odpowiem Koledze tak - w pasmie 2,4 GHz sieci wifi, by sobie wzajemnie nie przeszkadzały, nie zakłócały może być 3 (słownie TRZY) - dlatego każdy sprzęt operatora ustawiony jest na kanał 1, 6 lub 11 - to są właśnie te 3 kanały, które się nie zakłócają.

Każdy kanał wifi z każdej strony winien mieć przynajmniej 2 kanały odstępu:kanaly_WIFI_w_pasmie 2,4 GHZ.jpg

Jeśli samych sieci wifi jest choćby tylko 10 - to już mamy efekty - brak stabilności, pasmo, siły sygnału itd.

A co wtedy, kiedy sieci wifi jest 20/30 i więcej - ano, pozostaje pasmo 5 GHz (choć tu też różowo nie jest - sprzęt kosztuje a i przenikliwość fal 5 GHz w mieszkaniach jest gorsza niż 2,4 GHz) lub pozostaje nam najpewniejszy przewód RJ45.

Nic innego, nic więcej z wifi nie da się zrobić - taki jest standard tej sieci i prawa fizyki.

Sieć wifi i WiFree zawsze u danego klienta pracuje na tym samym kanale - wystarczy wyłączyć tylko WiFree a ilość sieci spada o 1/3 - poprawi to zasięg, stabilność innych sieci.

Ale niestety, dziś wszyscy podobną usługę do WiFree pompują do granic absurdu i mamy tego efekty - 10 ludzi i 20 sieci wifi.

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Zawodowiec
229 52 7

masz rację w moim budynku 4 piętrowym jest 9sieci i kazdy ma wi-free i nikt z sąsiadów nie ma świdomości ze co takiego jest i po co.Niepotrzenbnie ustawiają to domyslnie na włączone.i technik powinien ustawiać na stały kanał zebyśmy sobie nieprzeszkadzali. Ale mnie najbardziej interesuje że te poszarpane wykresy sygnału u mnie od chwili instalaci Compala tydzień temu to przez te sieci czy może prze rozgałeznik 3DSS3 bo troche wytłumia sygnał. Na Horizonie tak nie było prawie równa linia była w dwóch kierunkach a tu poszarpane są dwie linie na wykresie.

Nauczyciel
663 382 17

W całym Twoim BLOKU nie powinno być więcej niż 3 sieci - 3 ludzi ma internet i koniec nie ma miejsca na więcej.

Zmiana rozgałęźnika nie ma żadnego wpływu na sygnał wifi.

Jest weekend i dużo ludzi w domach to i może sygnał trochę słabszy w kablu.

Technik nie ma co zmieniać, bo nie ma żadnego wolnego kanału - gdzie nie ustawi i tak klops.

U każdego operatora (Netia, Orange, Vectra itd.) też jest taka dodatkowa funkcjonalność (czy jest ona komukolwiek potrzebna to inna kwestia), ale eter w danym paśmie nie jest z gumy i się nie rozciągnie.

Gdybyś też śledził wątek o samym Compalu - wiedziałbyś, że to nieudany sprzęt (problemy z wifi, stabilnością, procesorem i podatnością na DDoS) - niestety, na tą chwilę UPC innym sprzętem dla detalisty nie dysponuje.

Próbują coś z tym zrobić (bo problem jest nie tylko w polskim UPC, ale w całej Europie a nawet USA, bo tam też ten sam procesor PUMA6 jak i w Compalach tak i ich sprzętach jest).

Niestety, ale to wszystko trwa i końca nie widać - w UPC wierzą, że uda się to oprogramowaniem naprawić (ja w to nie wierzę, bo to problem sprzętowy i nie da się tego programem załatwić) - a za wszystkim stoi Intel, ten sam co mu ostatnio tyle wtop wyszło na jaw z jego procesorami (procesory w PC, laptopach, serwerach i w tym Compalu itd).

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Omnibus
264 119 5

A ja mam pytanie czy ktoś aktualnie korzysta w wifi free?  jak ta usługa się teraz sprawuje ?

Przyznam że ja ją wyłączyłem z 2 lata temu i nie wracam, wtedy to wogóle nie działało, próbowałem w pracy gdzie do osiedla z upc miałem 400m a do samej siedziby upc jakiś kilometr.

731 428 37

W dobie darmowych gigabajtow w komorkach tą usługa UPC straciła rację bytu

Po.drugie transfer w tej usłudze jest ograniczony do 2 Mb/s także korzystanie z niej mija się z celem chyba że ktoś lubi czekać długo na pojawienie się tresci

---
UPC MediaModuł CI+ | Horizon HD H/S | Connect Box
Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Select | HorizonGO | Mega Sport | Canal+ Select
Menedżer Społeczności
249 267 75

@GDA Prędkość usługi UPC WiFree: download to max 10 Mbps, upload to max 1 Mbps.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (1)
GDA
Pan Abonent ;-)
731 428 37

to przepraszam 

widać i tutaj nastąpiły zmiany na plus

---
UPC MediaModuł CI+ | Horizon HD H/S | Connect Box
Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Select | HorizonGO | Mega Sport | Canal+ Select
Nauczyciel
663 382 17

@GDA

Nie tyle rację bytu, co powoduje, że samo UPC ma problemy z trybem mostu w modemorouterach - przez to WiFree włączenie trybu mostu jest utrudnione a nawet niemożliwe w niektórych ich modemorouterach.

Ludzie biją się o tryb mostu (bridga) u każdego operatora (nawet obecnie w Orange ludzie się skrzyknęli, że chcą tryb mostu w LB 2/3 czy tam tym ich najnowszym bodajże FB) - a tu forsuje się użyteczność wątpliwej potrzeby a nie zauważa bardziej pożądanej funkcjonalności. 

Też uważam, że to WiFree to marginalna usługa.

------------------